Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawostki

Ludzie wolą jednak czystego Android od MIUI? Zaskakujące wyniki ankiety

AL
Albert Lewandowski
24

Media społecznościowe mają ogromny wpływ na całe społeczność. To właśnie za ich pośrednictwem możemy utrzymywać kontakt z rodziną czy znajomymi, niezależnie gdzie się znajdują w danej chwili. Jednocześnie to potężne narzędzie marketingowe. Czasami jednak dochodzi do komicznych sytuacji, w których firma musi szybko „oczyszczać” ślady swojej kompromitacji.

Potęga ankiety

Cała historia zaczyna się na Twitterze. Portal doskonale znany, uznany, używany przez grono zaangażowanych użytkowników, a ostatnio nawet udało im się wypracować zysk. W połączeniu ze zwiększonym dwukrotnie limitem znaków stanowi to moment przełomowy. Głównym bohaterem został natomiast oficjalny profil Xiaomi.

Czwarty producent smartfonów na świecie nadal zyskuje nowych klientów. Ich urządzenia wciąż wypadają znakomicie pod względem stosunku ceny do jakości, a firma rozsądnie rozbudowuje swoje portfolio produktów. Ostatnio osoby prowadzące ich konto na Twitterze postanowiły zrobić ankietę.

Niechciany wynik

Zadano w niej pytanie, czy ludzie wolą MIUI 9 czy Android One. Po zebraniu prawie 15000 tysięcy głosów, tweeta usunięto ze względu na niezbyt przychylny wynik dla autorskiego oprogramowania. „Czysty” system od Google wybrało 57%. Obecnie już oryginalnej ankiety nie znajdziemy. W internecie jednak nic nie ginie i możemy teraz podziwiać zrzuty ekranu wykonane w odpowiedniej chwili.

Ktoś zaryzykował z zadanym pytaniem i niestety nie okazało się ono być trafione. Pokazuje za to, że nie wszyscy aż tak uwielbiają MIUI, które sam cenię za optymalizację, mnogość funkcji oraz opcji, ale dla niektórych to nie wystarczy. W końcu Android One to gwarancja aktualizacji systemu (nie samej nakładki), jeszcze lepszej szybkości oraz minimalistycznego interfejsu. W sumie więcej je dzieli niż łączy.

Jestem ciekaw, jakie były reakcje osób odpowiedzialnych za @xiaomi.

źródło: Reddit przez xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: