5

Andromax Q kolejnym smartfonem z Cyanogen OS na pokładzie [prasówka]

Liczba urządzeń napędzanych Cyanogen OS powolutku rośnie. Właśnie dołączył do nich model Andromax Q, którego jednym z podstawowych atutów ma być niska i przystępna cena. Bezpośrednie przeliczenie daje bowiem tutaj kwotę rzędu 400-500 złotych. Andromax Q Nowe urządzenie wyprodukowała indonezyjska firma Smartfren i to właśnie na ten rynek będzie ono przeznaczone. Największym atutem ma być tutaj […]

Liczba urządzeń napędzanych Cyanogen OS powolutku rośnie. Właśnie dołączył do nich model Andromax Q, którego jednym z podstawowych atutów ma być niska i przystępna cena. Bezpośrednie przeliczenie daje bowiem tutaj kwotę rzędu 400-500 złotych.

Andromax Q

nexus2cee_f30bbb30-f197-4b6e-835c-42e689fe9d13-1

Nowe urządzenie wyprodukowała indonezyjska firma Smartfren i to właśnie na ten rynek będzie ono przeznaczone. Największym atutem ma być tutaj cena, która wyniesie 100-150 dolarów. Jest ona adekwatna do możliwości i parametrów urządzenia. Zastosowanie znalazł bowiem tutaj 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 px, Snapdragon 410, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash. Co istotne, smartfon wspiera łączność LTE. Jestem ciekawy, kiedy Cyanogen OS zapoluje na grubsze ryby, bo dotąd oprócz OnePlus i Oppo nikt nie zdecydował się na ten system w naprawdę mocny smartfonie.

YouTube 8K

Jeżeli nie możecie uruchomić u siebie materiałów 4K dostępnych na YouTube, tym bardziej nie poradzicie sobie z 8K. A te jest już tutaj od niedawna dostępne. Gdzie sens? Gdzie logika? Podejrzewam, że to jakaś forma prężenia muskułów przez Google i próba pokazania „że się da”. Nie widzę jednak póki co żadnego zastosowania, bo niby na czym mielibyśmy odtwarzać tego typu wideo?

Pierwsza gra na Messengera

2015-06-10_090954

Stało się. Na Messengerze od Facebooka pojawiła się pierwsza z zapewne wielu nadchodzących gier. Nosi ona nazwę DoodleDraw i jest po prostu współdzieloną tablicą umożliwiającą zabawę w kalambury. Wszystko to opatrzono kilkoma fajnymi dodatkami. Jeżeli dotąd zagrywaliście się na Kurniku (ktoś pamięta jeszcze Kurnik?!) i tęsknicie za tą formą zabawy, to macie okazje sobie ją przypomnieć. Program jest już dostępny w sklepie Google Play oraz AppStore.