VOD

Oby Allo 'Allo było tylko początkiem powrotu klasycznych seriali - mam tyle życzeń!

Konrad Kozłowski
33

Wszystkie odcinki Allo 'Allo można już obejrzeć online na Showmax. Każdy odcinek z 9 sezonów trafił dziś do VOD, dlatego przypomniałęm sobie o innych tytułach, które chciałbym zobaczyć (ponownie).

Lubicie nowości, prawda? Oglądanie czegoś po raz pierwszy wzbudza niemałe emocje, ale jestem przekonany, że wielokrotnie zdarza Wam się włączyć ulubiony serial lub film, który oglądaliście już kilkanaście razy i znacie go niemal na pamięć. Są też takie, które powoli wymykają się pamięci, ale z ogromną chęcią byście do nich wrócili.

Allo 'Allo już na Showmax! Wszystkie odcinki z 9 sezonów

Należy do nich właśnie Allo 'Allo - brytyjski serial opowiadający o losach Francuzów pod niemiecką okupacją w trakcie II wojny światowej, który dzisiaj wylądował na Showmax. Do obejrzenia są oczywiście wszystkie odcinki, do wyboru macie polską wersję językową oraz oryginalną, angielską z opcjonalnymi polskimi napisami. Nie oczekujcie po tym klasyku rozdzielczości HD - maksymalnie 576p, czyli jakość DVD.

Dziń dybry! Witajcie ponownie w Nouvion – małym miasteczku w okupowanej Francji. To tutaj, w Café René, rozgrywała się akcja kultowego ‘Allo, ‘Allo! Miliony widzów śledziły losy kochliwego René (Gorden Kaye), właściciela kawiarni, który angażuje się w pomoc partyzantom, ukrywa brytyjskich lotników i przetrzymuje niezwykle cenny obraz, pożądany przez bezwzględne Gestapo. Swój niepowtarzalny klimat serial zawdzięcza przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwu i rewelacyjnie stworzonym, groteskowym postaciom, uczestniczącym w serii zabawnych zdarzeń w kawiarni René. Bo czy można pozostać obojętnym wobec gestapo, Otto Flicka (Richard Gibson), wygłaszającego miłosne przemówienia w hitlerowskich stylu lub angielskiego oficera Crabtree (Arthur Bostrom)przebranego za niemieckiego żandarma? Swój udział w kultowych gagach miała również żona René, Edith (Carmen Silvera), przekonana o swoim muzycznym talencie oraz sado-masochistyczna Aryjka - Helga (Kim Hartman), paradująca w sukience zdobionej drobnymi swastykami. Zabawne powiedzonka bohaterów, takie jak „Dziń dybry!” czy „Ty głupia kobieto” czy “Upadła Madonna z wielkim cycem” przeszły już do mowy potocznej.

Odwiedź starych znajomych z Café René. Bilet do Nouvion jedynie 19,90 PLN

Czas na kolejne klasyki!

Bardzo liczę na to, że Showmax lub inny serwis VOD dostarczy nam wkrótce jeszcze więcej starszych seriali. Niech to nie odbywa się kosztem nowości, o ile to możliwe, ale lista produkcji, do których bym powrócił jest nadal bardzo, bardzo długa. Jakiś czas temu skróciła się o jedną z najważniejszych dla mnie - Jericho - ale Prison Break, Lost czy Desperate Housewives są nadal poza naszym zasięgiem i wcale nie wygląda na to, by ktokolwiek kwapił się na ich zakup. Podobnie jest z Drużyną A i MacGyverem. Pozostaje jedynie liczyć na powtórki w telewizji, które można nagrać (najlepiej zaplanować nagrywanie całej serii), ale to odbiera nam możliwość zobaczenia czegokolwiek poza domem.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu