4

Chciałbyś spróbować tworzenia gier? Lepszej okazji niż teraz pewnie długo nie będzie

akademia free2play infografika tworzenie gier
Chcielibyście nauczyć się tworzyć gry na smartfony, albo po prostu podejrzeć jak to działa od kuchni? Już wkrótce startuje nowa edycja Akademii Free2Play, w której będziecie mieli szansę zgłębić tajniki tworzenia gier z różnej perspektywy!

Akademia Free2Play dla grafików, programistów i projektantów

Ogromnym atutem całego przedsięwzięcia jest to, że nie skupia się wyłącznie na jednym aspekcie tworzenia gier. Bo, jak powszechnie wiadomo, gry wideo to zbiór elementów z różnych dziedzin. I twórcy Akademii podchodzą do tematu jak najbardziej poważnie, serwując trzy ścieżki, którymi będą mogli podążać jej uczestnicy.

Zapisy do Akademii Free2Play już się rozpoczęły i są dostępne pod adresem: https://akademiaf2p.pl/, natomiast same kursy online wystartują 18 września. Kursy adresowane są do wszystkich zainteresowanych profesjonalnym tworzeniem gier. Mile widziani są zarówno studenci i absolwenci kierunków technicznych, jak i osoby z wykształceniem humanistycznym myślące o zmianie ścieżki kariery.

Darmowe warsztaty oferują wybór jednego z trzech obszarów rozwoju: programowania, grafiki oraz projektowania gier. Do każdego z nich przygotowano po pięć lekcji, które kończą się ćwiczeniami sprawdzającymi nabyte umiejętności. Aby mieć szansę na udział we wrocławskich warsztatach konieczne jest rozwiązanie wszystkich zadań.

Akademia free2play wyzwanie kurs grafika informacyjna

Jak wygląda tworzenie gier? Przekonaj się na własnej skórze!

Fajnie widzieć, że Akademia myśli nie tylko o programistach i ludziach z doświadczeniem w temacie, ale także tych, którzy nigdy nie mieli okazji poznać jakiegokolwiek języka programowania. A setka najlepszych może liczyć na kilkudniowe warsztaty stacjonarne Wrocławiu, gdzie połączona w kilkuosobowe zespoły będzie miała szansę pracować nad autorskimi grami. Wydarzenie to odbędzie się w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w dniach 17-19 listopada.

Świetna inicjatywa, która już po raz kolejny pokaże uczestnikom jak tworzenie gier wygląda od kuchni. Jeżeli zawsze chcieliście spróbować swoich sił w tej branży, ale nie do końca wiedzieliście z której strony ugryźć temat — to lepsza okazja może się już długo nie powtórzyć!

Źródło: informacja prasowa