14

Akademia Biznesu – Zanim podejmiesz decyzję o założeniu działalności gospodarczej

Wszelkie tego typu projekty, promujące przedsiębiorczość i osobisty rozwój, poprzez zakładanie własnej działalności i realizacji własnych pomysłów, warto rozpowszechniać i mówić o nich. Tydzień temu twórcy telewizji internetowej Webshake.tv uruchomili cykliczny poradnik, składający się z 8 odcinków, skierowany do młodych przedsiębiorców i osób, które planują założenie własnego biznesu, niekoniecznie tylko internetowego. W pierwszym odcinku Akademii […]

Wszelkie tego typu projekty, promujące przedsiębiorczość i osobisty rozwój, poprzez zakładanie własnej działalności i realizacji własnych pomysłów, warto rozpowszechniać i mówić o nich. Tydzień temu twórcy telewizji internetowej Webshake.tv uruchomili cykliczny poradnik, składający się z 8 odcinków, skierowany do młodych przedsiębiorców i osób, które planują założenie własnego biznesu, niekoniecznie tylko internetowego.

W pierwszym odcinku Akademii Biznesu twórcy serii starali się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto założyć własną działalność i czy da się w ogóle przewidzieć czy nasz pomysł ma szansę na realizację. Ponadto, jakie kroki należy podjąć już na etapie planowania oraz jak bardzo ważny jest biznsesplan przed podjęciem decyzji o założeniu firmy.

Oglądając pierwszy odcinek, można jednoznacznie stwierdzić, iż poradnik jest przygotowany profesjonalnie. Dość obrazowo, na „żywym przykładzie”, został przedstawiony sam proces wdrażania w życie naszego pomysłu, poprzez trzeźwą ocenę szans na realizację, aż do uzyskania pewności, iż to co sobie założyliśmy, wymyślliśmy ma sens i duży potencjał na odniesienie sukcesu. Skutkuje to też pierwszą inwestycją, w postaci przygotowania biznsesplanu, który po pierwsze, pomoże nam trzymać się raz założonych koncepcji wdrażania pomysłu w życie, po drugie, umożliwi pozyskanie źródeł finansowania dla naszej działalności.

Jak je pozyskać? Gdzie szukać? Odpowiedzi na te i inne pytania w tym zakresie postarają się nam przedstawić twórcy programu w jutrzejszym odcinku. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy podobne próby wcześniej odłożyli do szuflady.

Warto też wspomnieć, iż swoją wiedzą w tym poradniku dzielą się przedstawiciele największych polskich firm, prywatni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele funduszy inwestycyjnych i instytucji, wspierających rozwój biznesu, dodatkowo wzbogacając wartość merytoryczną całego projektu.