5

Mi 43-calowy monitor gamingowy Acer Predator nie zmieści się na biurku, ale może Wam tak

Przyzwyczaiłem się do swoich 27 cali, ale wiele osób podchodzi do nich jak do telewizorów mówiąc, że monitor nigdy nie będzie za duży. 43-calowy Predator CG437KP od Acera do małych nie należy i w grudniu trafi do Polski.

Monitor Acer Predator CG437KP oferuje rozdzielczość 3840 na 2160 pikseli i częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Korzysta ze standardu Adaptive-Sync, który synchronizuje wartość częstotliwości odświeżania wyświetlacza i karty graficznej, co gwarantuje rozgrywkę bez zakłóceń. Ostatnio oglądałem materiał o tym, jakie częstotliwości widzi ludzkie oko, ale jeśli przesiadacie się z monitora z odświeżaniem 60Hz na 144Hz, będziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni. Sprzęt posiada certyfikat VESA DisplayHDR 1000, który gwarantuje lepszy kontrast i większą dokładność barw.

Predator CG437KP posiada ponadto czujnik światła, który wykrywa poziom naświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dopasowuje poziom jasności. Jest też czujnik zbliżeniowy, dzięki któremu monitor wybudzi się ze stanu gotowości kiedy użytkownik zbliży się do ekranu. Kiedy nie wykryje obecności gracza, przejdzie w stan uśpienia. Dodatkowo 43-calowy Predator posiada pilota, co może przydać się osobom, które będą chciały obsługiwać go na przykład z kanapy. Myślę, że Predator CG437KP przyda się nie tylko PC-towcom, sam chętnie podłączyłbym go do konsoli, którą mam wpiętą do telewizora.

Acer Predator CG437KP będzie dostępny w Polsce od początku grudnia w cenie 4999 złotych.

źródło: informacja prasowa