9

Absurdalnych inwestycji ciąg dalszy – VideoJug

Cały czas trudno mi uwierzyć, że serwis taki jak VideoJug został dofinansowany przez inwestora kwotą wielkości 30 milionów dolarów. VideoJug to serwis, na którym ludzie publikują różnego rodzaju i różnotematyczne porady w formie filmów video. Porady i instrukcje jakie w tym serwisie możemy znaleźć są przeróżne, zaczynając od porady jak się umalować a kończąc na […]


Cały czas trudno mi uwierzyć, że serwis taki jak VideoJug został dofinansowany przez inwestora kwotą wielkości 30 milionów dolarów. VideoJug to serwis, na którym ludzie publikują różnego rodzaju i różnotematyczne porady w formie filmów video.

Porady i instrukcje jakie w tym serwisie możemy znaleźć są przeróżne, zaczynając od porady jak się umalować a kończąc na takich jak uczenie dzieci grać w tenisa. Wszelkie materiały video możemy pobrać na np.: ipod-a lub oglądać w telefonie komórkowym.


30 milionów dolarów

Możliwe, że zaraz mnie ktoś skrytykuje – ale szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym serwisie i po bliższym przyjrzeniu się nie dostrzegam w nim absolutnie nic co powodowałoby, iż ktoś może w niego zainwestować 30 milionów dolarów. No i dochodzi jeszcze do tego wszystkiego jakże oryginalny model biznesowy – reklamy.

Serwis jest zrobiony dość schludnie, nie razi – ale też absolutnie nie ma się czym zachwycać – ciekawy jestem jak wycenili by jego możliwości polscy inwestorzy czy też znajdujące się w polsce VC.

Jeśli są jeszcze osoby, które nie wierzyły, że rośnie kolejna „internetowa bańka” (czyli niczym nie uzasadniony entuzjazm i olbrzymie pieniądze) to chyba ta inwestycja jest najlepszym dowodem na poparcie tej tezy.

Informacje o inwestycji podaję za vecosys.com

A może to jest jeden wielki żart na który dałem się złapać?