28

A Wy wpadniecie na Sylwestra z Andrzejem Dudą?

Do dzisiejszego popołudnia nie miałem planów na Sylwestra. Jedno wydarzenie na Facebooku zmieniło wszystko. Ponad 81 tysięcy osób zapowiedziało przybycie, 91 tysięcy jest zainteresowanych imprezą, a na liście gości nie brakuje byłych prezydentów, celebrytów, sportowców. Noc w Pałacu Prezydenckim na przełomie 2016 i 2017 roku zapowiada się znakomicie.

Za to kochamy internet – delikatny żart, który momentalnie nabiera na sile i przetacza się przez Facebooka niczym huragan. Wystarczył chwytliwy tytuł, amatorska grafika i zaledwie jedno zdanie opisu – resztę (historii) dopisały dziesiątki tysiecy użytkowników w zakładce dyskusja na wydarzeniu Sylwester z Andrzejem Dudą.

Będzie nawet Olek Kwaśniewski, nie moze zabraknąc Ciebie!

Powstające w mgnieniu oka fikcyjne konta najbardziej rozpoznawalnych osób nakręcają atmosferę. Wypowiadają się m. in. Alekskander Kwaśniewski, Michał Pazdan, Chytra Baba z Radomia, Arek Milik, Steve Wonder, Marek Mostowiak czy Kevin McCallister. Lista postów zdaje się nie mieć końca…

Policja ostrzega

Taka zabawa raczej nikomu nie zaszkodzi i trudno przewidzieć, czy będzie równie intensywna przez kolejne 10 dni. Nie wszystkie publikowane tam posty mogą przypaść Wam do gustu – należy spojrzeć na nie z przymrużonym okiem, a do części z nich ze sporym dystansem. Każdy wyrażający swoje niezadowolenie może narazić się reszcie….

Gdy tylko wydawało mi się, że wiem wszystko o nadchodzącej imprezie okazało się, że równocześnie odbywać się będą co najmniej dwa wydarzenia Sylwester z Andrzejem Dudą. Albo i więcej, nie nadążam, istne sylwestrowe szaleństwo…