0

A tak wygląda trójwymiarowa mapa domowej sieci WiFi

Nie jest tajemnicą, że mapowano sieci WiFi w dwóch wymiarach. Ale trójwymiarowy obraz fal krążących nad naszymi głowami jest jeszcze ciekawszy. Jeden z YouTuberów (CNLohr) opracował niewymagający kosmicznej technologii sposób na trójwymiarowe monitorowanie siły domowych sieci WiFi. Oznacza to, że zamiast płaskiego wykresu, mógł zobaczyć jak fale rozkładają się w przestrzeni. Użył modułu WiFi i […]

Nie jest tajemnicą, że mapowano sieci WiFi w dwóch wymiarach. Ale trójwymiarowy obraz fal krążących nad naszymi głowami jest jeszcze ciekawszy.

Jeden z YouTuberów (CNLohr) opracował niewymagający kosmicznej technologii sposób na trójwymiarowe monitorowanie siły domowych sieci WiFi. Oznacza to, że zamiast płaskiego wykresu, mógł zobaczyć jak fale rozkładają się w przestrzeni. Użył modułu WiFi i urządzenia CNC – dzięki nim udało mu się złapać zmienność sygnału w konkretnej strefie, a następnie stworzyć kolorową wizualizację.

Całość działa na zasadzie radaru WiFi, używając zasilanego bateriami czipa ESP8266, który pinguje urządzenie i mierzy siłę sygnału. Jeśli dołączy się do tego żarówkę LED, ta zmieni kolor w zależności od mocy sygnału w danej lokalizacji.

Może komuś z Was powyższy materiał pomoże zbudować podobne urządzenie, które może okazać się przydatne przy tworzeniu własnej domowej sieci. Nie ma chyba nic gorszego niż martwe punkty, w których użytkownik jest odcięty od dostępu do internetu.

grafika: 1

Źródło