5

5 sezonów Top Gear w Telewizji WP. Start już w najbliższą niedzielę

Telewizja WP to jedna z kilku nowych stacji telewizyjnych, które zadebiutowały w naziemnej telewizji cyfrowej pod koniec 2016 roku. Do tej pory ciężko im się równać z oglądalnością czołowych stacji, takich jak TVP, TVN czy Polsat, ale może się to niedługo zmienić, jeśli zaczną inwestować w unikalne treści.

Do takich z pewnością należy seria Top Gear, do których prawa wykupiła właśnie telewizja WP. Prowadzącymi program są Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May, którzy zadebiutują na antenie Telewizji WP już w najbliższą niedzielę o godzinie 22:00, a powtórki zaplanowano na czwartki o 20:00.

Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP:

Systematyczny rozwój Telewizji WP pozwala nam pozyskiwać najlepsze formaty, do których niezaprzeczalnie należy Top Gear. Przed nami ponad 30 ekscytujących odcinków. W kolejnych miesiącach naszym widzom chcemy pokazać również produkcje własne, nad którymi właśnie pracujemy.

Telewizja WP wykupiła prawa do pięciu sezonów, a emisję rozpoczną od 14 sezonu. Swojego czasu, ta kultowa seria dostępna była na Showmax i to 21 sezonów składających się z 220 odcinków. Telewizja WP jest więc kolejnym miejscem, gdzie możemy się z nią zapoznać. Wprawdzie na razie tylko przez 5 sezonów, ale podejrzewam, że jak program się przyjmie i przyciągnie znaczną grupę widzów do tej stacji, WP powinna się zdecydować kontynuuować ten kierunek rozwoju i dokupować kolejne prawa, nie tylko do Top Gear, ale i innych treści, niedostępnych obecnie w otwartych kanałach cyfrowej telewizji naziemnej.

Telewizję WP znajdziecie na ósmym multipleksie (MUX8) w naziemnej telewizji cyfrowej, na NC+ (kanał 170) oraz w kablówkach m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28) oraz Toya (17).