2

3,5 miliona użytkowników filmweb.pl

Filmweb.pl znają chyba wszyscy – serwis tworzony przez agencję Artegence istnieje w Polskim internecie już 10 lat. Wszyscy miłośnicy filmów zapewne nie raz mieli okazję szukać na filmweb informacji na temat interesujących ich pozycji. Sam serwis (z którego ja również korzystam) moim zdaniem zdecydowanie potrzebuje odświeżenia, jest dość „ciężki” i moim zdaniem momentami bardzo mało […]

Filmweb.pl znają chyba wszyscy – serwis tworzony przez agencję Artegence istnieje w Polskim internecie już 10 lat. Wszyscy miłośnicy filmów zapewne nie raz mieli okazję szukać na filmweb informacji na temat interesujących ich pozycji.

Sam serwis (z którego ja również korzystam) moim zdaniem zdecydowanie potrzebuje odświeżenia, jest dość „ciężki” i moim zdaniem momentami bardzo mało czytelny, ale…
Z ostatnich informacji jakie opublikował filmweb wynika, że serwis rozwija się bardzo dobrze osiągając w styczniu 2008 oglądalność na poziomie 3,5 miliona unikalnych użytkowników (72 miliony odsłon).

Użytkownicy Filmwebu poświęcają średnio 16 minut na zapoznanie się z treścią serwisu. 40% z nich korzysta z przeglądarki Firefox, 9% z Opery, a z produktów Microsoftu 46%. 12% ruchu w serwisie generują użytkownicy zagraniczni głównie z Wielkiej Brytanii.

Jakie są plany filmweb na ten rok możemy przeczytać w informacji prasowej:

Na ten rok Filmweb planuje wprowadzenie szeregu nowych funkcjonalności. Pierwsze efekty prac są już widoczne. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Filmweb uruchomił nowe prestiżowe działy: POWIĘKSZENIE prezentujące pogłębione teksty dotyczące filmu i okolic oraz comiesięczną CZYTELNIĘ KINA, gdzie przeczytać można pięć wybranych tekstów z najnowszego numeru tego najstarszego polskiego miesięcznika filmowego.

Przyznam, że bardzo chętnie przeczytał bym jakieś informacje związane z kosztami i dochodami takiego przedsięwzięcia jakim jest filmweb.pl?