Netflix

To może być najlepszy sezon Daredevila - 3. sezon - data premiery, obsada, wrogowie

Konrad Kozłowski
To może być najlepszy sezon Daredevila - 3. sezon - data premiery, obsada, wrogowie
10

"Daredevil" to zdecydowanie jeden z największych hitów Netfliksa. Serial o superbohaterze z Hell's Kitchen rozkręcił całą franczyzę na platformie, a 3. sezon "Daredevila" może okazać się najlepszych z dotychczasowych.

Ależ ten czas szybko płynie. W kwietniu 2018 roku minęły już aż trzy lata od premiery 1. sezonu "Daredevila" na Netflix. W tamtym momencie był nazywany najlepszym serialem, jaki stworzył Marvel. Dziś może konkurować z nim przede wszystkim "Legion" stacji FX, emitowany u nas na kanale FOX. Ale już niedługo koszulkę lidera może na dłuższy czas przywdziać Diabeł z Hell's Kitchen. Doskonale pamiętam, z jakim oporem rozpoczynałem seans całej pierwszej serii. Byłem święcie przekonany, że po jednym odcinku wybiorę coś innego. Oczywiście kilka dni później wyczekiwałem już premiery 2. sezonu, dla którego poprzeczka była zawieszona niezwykle wysoko.

"Daredevil" niezwykle wiarygodnie i angażująco przedstawia bowiem losy Matta Murdocka, który w dzieciństwie stracił wzrok, a następnie ojca. Pod okiem nauczyciela Sticka, młody Murdock nauczył się maksymalnie wykorzystywać pozostałe zmysły, co daje mu nawet możliwość lepszego obserwowania otoczenia od tych, którzy wzroku nie zostali pozbawieni. Na co dzień adwokat, nocami obrońca dzielnicy Nowego Jorku, w której dorastał i w której mieszka. Jego głównymi przeciwnikami są Wilson Fisk (Kingpin), japońska Yakuza, chińska mafia narkotykowa oraz Rosjanie handlujący żywym towarem. W drugim sezonie część wątków była kontynuowana, pojawił się uwielbiany przez widzów Punisher oraz dawna partnerka Murdocka Elektra.

3. sezon Daredevila - zupełnie nowy showrunner

Wiele wskazuje na to, że 3. sezon Dardevila będzie różnić się od swoich poprzedników. Na stołku showrunnera zasiadł bowiem Erik Oleson, który wcześniej pracował nad "Człowiekiem z Wysokiego Zamku" dla Amazonu. Zastępuje on Douga Petrie i Marco Ramireza, przed którymi pracował Steven S. DeKnight. Tematyka komiksowa nie jest Olesonowi nieznana - przez rok pracował jako scenarzysta i współproducent serialu "Arrow" dla The CW.

Czy Kingpin wróci w 3. sezonie Daredevila?

Wygląda na to, że tak. W momencie, gdy poznawaliśmy nowego showrunnera, przekazano także wiadomość o powrocie do obsady Vincenta D'Onofrio. W odróżnieniu od pierwszego sezonu, w drugim nie był pierwszoplanową postacią, ale skutki jego działań sięgały znacznie dalej, niż mury więzienia.

Data premiery 3. sezonu Daredevila

Już w kilka miesięcy po premierze 2. sezonu, Netflix potwierdził zamówienie na 3. sezon. Od tamtej pory obdarowywano nas jedynie skrawkami informacji na temat ewentualnej daty premiery, aż do momentu, w którym okres debiutu zdradził Ted Sarandos (CCO w Netflix), podczas jednej z wypowiedzi w nagraniu opublikowanym jako komentarz do wyników kwartalnych firmy. Dzięki temu wiemy, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Wróg Daredevila w 3. sezonie, obsada

Coraz więcej wiemy też na temat przeciwników, z którymi Daredevil zmierzy się w nowym sezonie. Wilson Bethel wcieli się w agenta FBI, który będzie drążyć temat powiązań Kingpina z Daredevilem. Nowa postać prawdopodobnie będzie nosić imię Steve, będzie dobrze zbudowana i średnio będzie radzić sobie w sytuacjach towarzyskich. Regulaminy i zasady są mu potrzebne do stłumienia skrywającego się w nim mroku. Nie posiada żadnych supermocy, ale świetnie radzi sobie z rzucaniem przedmiotami do celu. Ponadto, do obsady dołączył Jay Ali, który zagra Rahula 'Ray'a' Nadeema - agenta FBI gotowego zrobić wszystko w obronie swojej rodziny.

Teaser 3. sezonu Daredevila

Opublikowany w lipcu 2016 roku teaser jest jak na razie jedynym materiałem wideo, którym podzielił się Netflix. Na zupełnie nowe sceny w oficjalnym zwiastunie 3. sezonu musimy jeszcze zaczekać. I to wcale nie długo, bo Netflix po prostu uwielbia niespodzianki i zwiastun może zostać naprawdę niedługo ujawniony.

Źródła: DigitalTrends, DigitalSpy.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu