5

$3 miliony za dodatek do Facebook

Prawdopodobnie 3 miliony dolarów zarobił developer z Philadelphi, który stworzył aplikację do facebook-a o nazwie Where I’ve Been. Aplikacja dostarczała bardzo porstą funkcjonalność, użytkownicy mogli zaznaczać (poprzez odpowiednie kolory) na mapie miejsca, które odwiedzili lub które planują odwiedzić. Informacje te były potem wyświetlane w profilu użytkowników. Tak prosta aplikacja, z prostą funkcjonalnością zdobyła dość dużą […]


Prawdopodobnie 3 miliony dolarów zarobił developer z Philadelphi, który stworzył aplikację do facebook-a o nazwie Where I’ve Been. Aplikacja dostarczała bardzo porstą funkcjonalność, użytkownicy mogli zaznaczać (poprzez odpowiednie kolory) na mapie miejsca, które odwiedzili lub które planują odwiedzić. Informacje te były potem wyświetlane w profilu użytkowników.

Tak prosta aplikacja, z prostą funkcjonalnością zdobyła dość dużą popularność wśród użytkowników Facebook bo aż 2,3 miliona osób.

Where I’ve Been – zostało zakupione przez firmę zajmującą się turystką (TripAdvisor).

Ciekawe czy w Polsce ktoś tworzy dodatki do facebook, myspace itp. – a jeśli nie to dlaczego?

Aktualizacja
:Firma TripAdvisor przesłała sprostowanie iż powyższa informacja jest niezgodna z prawdą. Nie wiadomo czy do transakcji nie doszło czy podana cena była za niska lub za wysoka.