38

2849 PLN za iPada 16GB w gram.pl – to jest ta atrakcyjna cena?

Serwis i sklep gram.pl zapraszał ostatnio internautów do zapisania się na listę osób czekających na polską premierę iPada, która w domyśle miała nastąpić w sklepie gram.pl. Na prostej stronie z dużym zdjęciem tabletu Apple mogliśmy przeczytać, że już niedługo rozpocznie się sprzedaż iPad-ów w bardzo atrakcyjnej cenie. Z ciekawości więc zapisałem się na listę osób, […]

Serwis i sklep gram.pl zapraszał ostatnio internautów do zapisania się na listę osób czekających na polską premierę iPada, która w domyśle miała nastąpić w sklepie gram.pl. Na prostej stronie z dużym zdjęciem tabletu Apple mogliśmy przeczytać, że już niedługo rozpocznie się sprzedaż iPad-ów w bardzo atrakcyjnej cenie. Z ciekawości więc zapisałem się na listę osób, które będą powiadomione o dostępności tego urządzenia i cenie.

Moje wyobrażenie na temat ceny za iPada 16GB z WiFi była to cena około 2 – 2,2 tysiąca PLN. Co prawda nie byłaby ona super atrakcyjna ale na pewno kusząca w porównaniu do ściągania urządzenia z za granicy. Na dodatek sprzedawca musi zapewnić gwarancję.

Okazało się jednak, że z 500 USD można wyciągnąć nawet 2849 PLN bo tyle właśnie kosztuje najtańszy iPad w sklepie gram.pl. Każdy ma oczywiście prawo do sprzedawania produktów w cenach jakie mu się podobają – nazywanie jednak blisko 3 tysięcy złotych atrakcyjną ceną może sugerować że po prostu byłą to taka sprytna akcja promocyjna sklepu (czego zresztą miałem świadomość zapisując się na listę).

Jak wygląda sprawa zakupu i dostępności. W mailu od gram.pl dostałem informacje, że sprzęt można odebrać na terenie całej polski w ponad 43 punktach sprzedaży. To bardzo ciekawa informacja bo na stronie produktu czytamy, że towar dostępny jest w dużych ilościach – i w nawiasie „ponad 10 sztuk”. Pewnie jest tak duża kolejka chętnych po dolara za 5,7 PLN, że system nie nadąża z odświeżaniem informacji :)

Założyłem się z Pawłem Iwaniukiem (o pokajanie się na blogu przegranego) z dailytech.pl, że iPad w Polsce sprzedawany w sklepach Apple nie będzie kosztował mniej niż 2 tysiące w dniu premiery. Konkurs oczywiście jeszcze nie jest rozstrzygnięty ale jestem niemal pewny, że w sklepach urządzenie to będzie miało dużo większą cenę niż 2K (choć może nie tak absurdalna jak 2849 PLN).

Ps. Jeśli ktoś chciałby przesłać iPada do testów na Antyweb to oczywiście zapraszam :)