2

2 mln dolarów od Google’a za zhakowanie Chrome

Google lubi takie zabawy. Najpierw wspierał organizowane co roku podczas targów CanSecWest zawody Pwnium, podczas których hakerzy z całego świata włamywali się do komputerów za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Firma z Mountain View prędko zaczęła też płacić niezależnym deweloperom, którzy wykrywają luki w Chrome. Teraz zaś Google postanowił ufundować największą w historii nagrodę za zhakowanie przeglądarki. […]

Google lubi takie zabawy. Najpierw wspierał organizowane co roku podczas targów CanSecWest zawody Pwnium, podczas których hakerzy z całego świata włamywali się do komputerów za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Firma z Mountain View prędko zaczęła też płacić niezależnym deweloperom, którzy wykrywają luki w Chrome. Teraz zaś Google postanowił ufundować największą w historii nagrodę za zhakowanie przeglądarki. Dlaczego?

Oczywiście, im więcej luk wykrytych w Chrome, tym lepiej dla aplikacji i jej użytkowników. Przy okazji Google robi sobie i swojej przeglądarce niezłą reklamę. 2 mln dolarów dostanie zwycięzca, który podczas spotkania Pwnium 2 włamie się do komputera za pośrednictwem aplikacji Google’a. Na pewno już grupa hakerów łamie sobie głowy, jak tego dokonać. Czasu zostało niewiele, bo zawody odbędą się w ramach dziesiątej już konferencji Hack in the Box w Malezji. Data – 10 października tego roku.