3

„Wszystko” o stronie internetowej dzięki Quarkbase

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik Pod koniec sierpnia znalazłam ciekawy serwis czy raczej mash-up. Quarkbase jest miejscem, w którym możemy się dowiedzieć „wszystkiego” o dowolnej stronie internetowej. Wystarczy wpisać adres URL interesującej nas strony, a Quarkbase przedstawi nam wiele ciekawych informacji na jej temat. Wszystko to odbywa się w maksymalnie 30 sekund (w zależności od […]

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik
Pod koniec sierpnia znalazłam ciekawy serwis czy raczej mash-up. Quarkbase jest miejscem, w którym możemy się dowiedzieć „wszystkiego” o dowolnej stronie internetowej. Wystarczy wpisać adres URL interesującej nas strony, a Quarkbase przedstawi nam wiele ciekawych informacji na jej temat. Wszystko to odbywa się w maksymalnie 30 sekund (w zależności od tego, czy ktoś przed nami sprawdzał już dany adres).

Jak podają twórcy Quarkbase – Remy oraz Donkey – ich rozwiązanie jest oparte o ponad 30 źródeł danych, a także wiele algorytmów zbierających informacje z Internetu o m.in. ruchu na stronie, jej popularności, itp.Czym w takim razie są te „wszystkie informacje o stronie”?
– print screen strony głównej,
– krótkie podsumowanie, w którym znajdziemy m.in. miejsce strony pod względem ruchu (traffic rank), kraje w których strona jest popularna, powiązane osoby, język strony
– popularność strony w różnych społecznościach (m.in. Delicious, Digg, Technorati)
– ilość subskrybentów na Feedburnerze
– informacje nt ruchu (z Alexy)
– informacje o używanym narzędziu (wordpress)
– informacje o hostingu,

Czyli sporo danych jak na początek. Oczywiście jeśli chcielibyśmy sprawdzić coś bardziej szczegółowo, trzeba udać się do serwisów źródłowych.

Układ tych wszystkich informacji jest dosyć czytelny, bez problemu można w nim odnaleźć, to co nas interesuje. Jednym minusem jest chyba wspomniany przeze mnie czas oczekiwania w przypadku nowej strony. Chociaż z drugiej strony w 30 sekund nie zbierzemy na własną rękę tylu informacji.

Chętnie zobaczyłabym podobne narzędzie w polskim wydaniu, zbierające informacji o ilości wykopów, ilości linków danej strony przesyłanych na blipie i/lub flak erze itp. Panowie deweloperzy do dzieła!

Autorem powyższego tekstu jest Aleksandra Biolik.