• Zoho Writer na Google Gears.


    Zoho “zaatakowało” swojego największego konkurenta jakim jest Google (i jego produkt Google Documents adn Spreadsheets) nową wersją swojego edytora tekstu czyli Zoho Writer.

    Zoho.com to chyba jeden z największych pakietów oferujących zestaw aplikacji działających on-line i zastępujących takie narzędzia desktopowe jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, notebook, narzędzia do planowania itp.

    Zoho writer (edytor tekstu) właśnie został zaprezentowany w nowej wersji, która pozwala między innymi na pracę z naszymi dokumentami również w trybie offline.

    Co ciekawe nowa wersja Zoho writer została zbudowana przy użyciu Google Gears (zestaw rozszerzeń dla przeglądarek pozwalający na pracę off-line) czyli narzędzi pochodzących od ich bezpośredniej konkurencji czyli Google.

    Google udostępniając Google Gears na licencji open source na pewno liczyło się, że skorzysta z nich również konkurencja – jednak fakt konkurowania z Google przy użyciu jego własnych narzędzi wydaje się dość zabawny.


    Pokaz nowych możliwości Zoho Writer

  • KOMENTARZE

    1. qx

      Tak się składa, że ostatnio szukałem jakiegoś małego i wygodnego edytora tekstu. Zakończyłem poszukiwania na aplikacji Google i rozpasanym OOWriterze (to jedyna aplikacja z testowanych kilkunastu, która sprostała moim “wygórowanym” wymaganiom). Zoho było jedną z zabawek, które pomęczyłem dłużej – przez sam fakt, że musiałem podać e-mail przy rejestracji, czułem się jakoś zobowiązany potestować. Google wygrało. Wszystko jasne, fajne, oczywiste, zintegrowane, wieloużytkownikowe, wygodne, po polsku. A Zoho… jest w tyle – i tyle.

    Odpowiedz

    Connect with Facebook

  • W POPRZEDNIM TYGODNIU

    Szkicek.pl - Poddaj się ocenie
    Video na żywo z konferencji Apple tylko dla makowców
    Priorytety w Gmail - tego potrzebowałem!
    Najciekawsze było nowe Apple TV, ale..
    Finser.pl czyli zarządzania finansami dla wytrwałych
    A hunter shoots a bear - świetne!
    iSpot (nie) dla idiotów czyli Apple TV (99$) za 999 PLN
    Google jeszcze w tym roku z konkurencją dla iTunes?