Poczta email

Znalazłem doskonałe narzędzie do walki ze spamem

Grzegorz Ułan
Znalazłem doskonałe narzędzie do walki ze spamem
14

Dla mnie to już trochę za późno, zapisany jestem do wielu newsletterów czy zakładałem konto na swój adres email w niezliczonej ilości serwisów, które testowałem. Przez co mój folder ze spamem na Gmailu zapełnia się setkami nowych pozycji każdego dnia. Ale ci z Was, którzy nie mają jeszcze takiego problemu być może ustrzegą się przed nim, korzystając z nowego serwisu, który za darmo udostępnia opcję ustrzeżenia się przez spamem na swojej osobistej skrzynce pocztowej.

Bulc Club, to taki pośrednik pomiędzy naszą prywatną skrzynką pocztową, służący do przesiewania korespondencji od właścicieli newsletterów czy właśnie z serwisów, gdzie mamy założone konto.

Jak to działa? Podczas zakładania konta w serwisie, proszeni jesteśmy o podanie loginu, który będzie jednocześnie adresem naszej pośredniczącej skrzynki pocztowej. Po jego wybraniu (warto jak najprostszy adres wybrać, łatwy do zapamiętania), będziemy mieli swój nowy adres z końcówką @naszlogin.bulc.club.

I od teraz podczas zakładania konta w jakimś serwisie nie musimy podawać swojego prywatnego adresu email, a jedynie nowy alias w domenie @naszlogin.bulc.club. Na przykład, przy zakładaniu konta na Facebooku możemy podać adres w postaci facebook@naszlogin.bulc.club. Dzięki temu wszelka korespondencja z Facebooka, czy od jego partnerów, którym udostępnili nasz adres będzie przechodziła przez serwis Bulc Club. Nie trzeba przy tym każdorazowo samemu zakładać takiego aliasa w serwisie, będzie on tworzył się automatycznie przy pierwszym użyciu go. Testując to rozwiązanie wysłałem ze swojej skrzynki zwykłego emaila nadając mu po prostu wymyślony adres przed @ i email dotarł do skrzynki pośredniczącej i później do mojej prywatnej.

Oczywiście, nie trzeba za każdy razem wchodzić w ten serwis i sprawdzać, czy coś nowego nie przyszło, bo taka korespondencja trafi również na naszą prywatną skrzynkę, ale nadawca nie będzie znał naszego adresu, a już z poziomu skrzynki będziemy mogli zablokować dany adres lub całą domenę.

Jeżeli przyjmujemy dużą liczbę takiej korespondencji, możemy nią wygodnie zarządzać bezpośrednio w panelu serwisu Bulc Club, gdzie możemy przefiltrować wyświetlanie wszystkich wiadomości po nadawcy, adresie, domenie czy tytule i zbiorczo odznaczać poszczególną korespondencję, na przykład do blokady po adresie lub domenie nadawcy, dzięki czemu już nigdy nie trafi na naszą skrzynkę. W panelu znajdziemy też zakładkę ze statystykami naszego konta, na przykład z liczbą zablokowanych przesyłek na nasze żądanie bądź w wyniku niskiej oceny nadawcy przez społeczność korzystającą z Bulc Club.

Co jeszcze istotne w tym rozwiązaniu, to takie nadawanie adresów email w postaci nazwy serwisu, któremu go udostępniamy, pozwoli w przyszłości ocenić, czy dany serwis korzysta z naszego adresu tylko do korespondencji z nami czy może przekazał go innym podmiotom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu