wyszukiwanie tanich lotów
22

Moje ulubione narzędzia do wyszukiwania tanich lotów, a wy z czego korzystacie?

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tańsze i szybsze niż obecnie. Niskokosztowe linie samolotowe, hostele, mieszkania do wynajęcia na kilka dni czy tygodni sprawiają, że wycieczka na drugi koniec świata wcale nie musi wiązać się z wydaniem oszczędności życia. 

Wielu z nas żyje od urlopu, do urlopu. Ludzie którzy połkną bakcyla w kwestii podróży z każdą wyprawą stają się nieco bardziej przebiegli. Cały czas obserwują rynek, mają swoje sposoby na tropienie okazji. Daleko mi do nich — na co dzień staram się trzymać jednego sojuszu linii lotniczych. Do tego uważam że skrócenie czasu podróży o połowę jest warte zapłacenia kilkuset złotych więcej. Oczywiście zdarzają się czasami takie okazje, że mimowolnie kupuję bilet, bo nie wiadomo kiedy powtórzy się ponownie. Na co dzień jednak staram się szukać loty i śledzić okazje za pośrednictwem… dwóch narzędzi i dwóch stron internetowych.

Wyłapywanie lotniczych okazji? IFTTT jest naprawdę pomocne!

IFTTT to niezwykle potężne narzędzie, które pozwoli zautomatyzować wiele rozmaitych procesów. W moim przypadku idealnie sprawdziło się w roli dostarczyciela powiadomień push dla dwóch serwisów, które regularnie podrzucają fajne propozycje tanich lotów: rodzimego Fly4Free oraz Secret Flying. Za pomocą narzędzia można podpiąć ich kanały RSS czy Twitterowe konta, a następnie poprosić aplikację o stosowny zestaw powiadomień. W ten sposób nic nas nie ominie — i o wszystkim dowiemy się w mgnieniu oka. Po co ten pośpiech? No cóż, w przypadku naprawdę dobrych ofert trzeba być zdecydowanym na zakup od razu. Nie ma co zwlekać godziny czy dwóch, bo nie będzie do czego wracać. O wszelkiej maści błędach ze strony linii lotniczych w ramach których można za ułamek faktycznej ceny nabyć bilety. Tak, zdarza się nawet, że w cenie klasy ekonomicznej można obkupić się w bilety z klasy biznes! Dzięki IFTTT od jakiegoś czasu każdy dzień rozpoczynam od przeglądu najlepszych promocji, bo zawsze po przebudzeniu czeka na mnie cały pakiet powiadomień.

śledzenie lotów z ifttt

Wykresy w nowym Google Flights to absolutny hit dla poszukujących najtańszych biletów lotniczych!

Kiedy Google zabiera się za jakąś usługę, to… prawdopodobnie zrobi to co najmniej bardzo dobrze. No i właśnie — stara wersja Google Flights była naprawdę bardzo fajną usługą, ale beta jej najnowszej wersji to dla mnie absolutny hit. To że platforma zmienia się wizualnie to jedno. Ale hitem dla mnie pozostaje wykres cen, w ramach którego po wpisaniu ilości podróżujących i wyborze miejsca docelowego możemy wybrać długość pobytu i przeglądać wykres, na którym widzimy jak kształtować się będą ceny i kiedy możemy dotrzeć na miejsce najtaniej. Oczywiście najtańsza z propozycji nie zawsze okazuje się tą najlepszą (czasami ilość przesiadek czy czas ich trwania potrafią dać w kość), ale prawdopodobnie tuż za nią czaić się będą równie atrakcyjne oferty. Do tego dochodzi jeszcze kwestia możliwość wyboru interesujących nas ofert i otrzymywanie powiadomień mailowych, kiedy zmienią się ich ceny. Niestety — te nie zawsze chcą tylko maleć…

Co poza tym, by znaleźć najtańsze połączenia lotnicze?

Sam na co dzień korzystam z powyższych narzędzi i… są one dla mnie jak najbardziej satysfakcjonujące. Chociaż prawdą jest, że zdarzyło mi się już kilka razy zajrzeć do ofert specjalnych Flipo.pl, gdzie można znaleźć naprawdę dobre okazje. Wystarczy z kalendarza wybrać daty i za pośrednictwem platformy bezpośrednio zrobić zakupy. Ciekawą usługą wydaje się też być Kiwi.com, które oferuje bilety przesiadkowe nawet w obrębie linii niskokosztowych. Wszystko objęte ich własnym ubezpieczeniem, w ramach autorskiej gwarancji, o której więcej przeczytacie tutaj.

Do tego dochodzą jeszcze fora internetowe maniaków tematu i… właściwie jeżeli chodzi o szybkie opcje by sprawnie dotrzeć do najlepszych i najtańszych połączeń — to tyle. Ale zakładam, że każdy ma jakieś swoje sztuczki i tricki by znaleźć najbardziej optymalne połączenia lotnicze w dobrych cenach, stąd na końcu pytanie do Was: z jakich narzędzi korzystacie na co dzień? Może macie jakieś adresy które warto dodać do ulubionych i na bieżąco śledzić?