Startups

Wracaj do zdrowia z aplikacją Moje Leczenie

Tomasz Krela
Wracaj do zdrowia z aplikacją Moje Leczenie
8

Mimo, że za oknem coraz bardziej daje o sobie znać nadchodząca wiosna, wielu z nas właśnie teraz boryka się z przeziębieniem lub grypą. Zdrowia się nie kupi za żadne pieniądze, jak mówią mądrzy ludzie, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać. Na to składa się również terminowe branie leków, odwiedzani...

Mimo, że za oknem coraz bardziej daje o sobie znać nadchodząca wiosna, wielu z nas właśnie teraz boryka się z przeziębieniem lub grypą. Zdrowia się nie kupi za żadne pieniądze, jak mówią mądrzy ludzie, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać. Na to składa się również terminowe branie leków, odwiedzanie lekarza, a także wykonywanie badań kontrolnych. Ludzka pamięć w czasach, gdy jesteśmy coraz bardziej zabiegani, często zawodzi. Warto zatem sięgnąć po aplikację Moje Leczenie.

Moje Leczenie to aplikacja, przeznaczona zarówno dla smartfonów z Androidem, jak iOS-em. Została stworzona przez firmę Connectmedica, która współpracuje z firmami branży farmaceutycznej. Jednak Moje Leczenie, jak zapewniają jego twórcy, to projekt niekomercyjny, pozbawiony reklam, ani sponsorów, który powstał dzięki zapałowi badań i rozwoju.

Moje Leczenie to najprościej mówiąc rozbudowany kalendarz, z przypomnieniami mającymi zapobiegać pominięciu dawki leku. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. W celu dodania leku, suplementu diety, czy innego specyfiku, jaki mamy przyjmować, wybieramy go z listy dostępnej w aplikacji. Jeśli takowy produkt się na niej nie znajduje, nie musimy się przejmować. Bez problemu możemy wprowadzić go ręcznie.

Następnie należy wybrać dzień, w którym rozpoczniemy jego przyjmowanie, częstotliwość i ilość dawek. Do wyboru mamy również postać, pod jaką będziemy go przyjmowali – tabletki, gramy, krople, wziewy, jeśli jest w formie inhalatora. W dalszej kolejności pozostało nam określić jeszcze czas, przez jaki będziemy stosować daną kurację. W przedostatnim kroku wybieramy godzinę przypomnienia o pierwszej dawce oraz ilość jednostek do zażycia. W ostatnim kroku możemy dodać dodatkowy opis do wpisu, który możemy zapisać lub zapisać i udostępnić. Gdy wybierzemy ostatnią opcję, wygenerowany zostanie kod, dzięki któremu po podaniu go w aplikacji, nasi bliscy będą mieli dostęp do statystyk dotyczących przyjmowania leku.

Aplikacja oferuje statystyki na temat przyjmowania leków, liczby dawek przyjętych we właściwym czasie oraz dane na temat pominiętych dawek dla każdego z leków, znajdujących się w naszym kalendarzu. Jak zapewniają twórcy aplikacji, żadne dane nie są zbierane ani nikomu udostępniane. Możliwość udostępnienia dostępu do statystyk przyjmowania leków, np. członkowi najbliższej rodziny, odbywa się w sposób zapewniający anonimowość użytkownika. Tylko osoba wprowadzająca kod będzie wiedziała, jakiego użytkownika on dotyczy.

Moje Leczenie prezentuje się bardzo dobrze. Zarówno od strony działania (testowałem ją na HTC One X), jak i wizualnej. Jak słusznie zwracają uwagę jej twórcy, dzięki temu, że możemy wprowadzać dowolny lek ręcznie do kalendarium, możemy w ten sam sposób ustawić, np. powiadomienie o wizycie u lekarza, czy konieczności dokonania badań. Jeśli macie słabą pamięć lub w natłoku codziennych obowiązków zapominacie o przyjęciu leków, warto wypróbować aplikację, która przypadła do gustu użytkownikom AppStore, gdzie w kategorii aplikacji medycznych wyprzedziła m.in. aplikację portalu ZnanyLekarz.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu