Ciekawe bo mimo, iż według Megapanelu (wyniki za miesiąc wrzesień) Facebook wyprzedził wreszcie NK to mimo wszystko stracił 450 tysięcy realnych użytkowników w Polsce. Taki sam trend widać również po Naszej Klasie, która straciła o 100 tysięcy więcej.

Jednak w przypadku NK jest to wręcz czymś naturalnym i spodziewanym – choć nie sądzę aby realna korekta była aż tak duża. Natomiast jak interpretować wyniki boga wśród serwisów społecznościowych na świecie? Pierwsze przemęczenie, znudzenie, alternatywa?

Co ciekawe w trakcie gdy ponoś FB i NK ponoś tracą, zyskują nasze portale. Wprawdzie dużych przetasowań wśród nich nie ma a ich straty czy wzrosty na tym poziomie co teraz interesujące są jedynie dla działów sprzedaży.



Tabelka pochodzi z media2.pl

Spodobał Ci się tekst? Poleć znajomym:

iStore

iStore

  • http://www.netbomb.pl nrm

    fejs ssie ;)

  • Paweł Karbowniczek

    Myślę, że to już jest zmęczenie tym serwisem. Powoli staje się taką naszą klasą. Więcej spamu, mniej ciekawych informacji. A jak już są jakieś ciekawostki do giną w natłoku innych wiadomości. Do tego jeszcze dochodzą „farmerzy”, którzy za wszelką cenę pozyskują użytkowników.

    • Maciej

      Za treść na tablicy odpowiadają ich właściciele – które strony fanowskie polubili, jakich mają znajomych: czy blokują tych, którzy tylko spamują niepotrzebnymi treściami.
      To nie jest portal, który redaguje wiadomości, a jedynie narzędzie pośredniczące w wymianie informacjami. Nie ma dwóch identycznych tablic, każda jest unikalna.
      Z Twojego wpisu wnioskuje, że Twoi znajomi słabo się przykładają a także że nie „subskrybujesz” ciekawych treści z merytorycznych fanpejdży ;)

  • Maciej

    To ograniczasz sobie grupe znajomych poprzez listy i blokujesz glupsze tresci – zostanie wtedy rss z ciekawa trescia. Swoja droga, na fejsie duzo glupiej tresci, a na g+ przesciganie sie kto doda naj-naj-madrzejsza i wyszukana tresc. Nie wiadomo co gorsze heh

  • http://blog.ku-fel.comhttp://www.zachody.plhttp://www.freixenet.com Paweł Kuflikowski

    zmęczenie social media… też coraz mniej „przyjemności” mam z zaglądania na FB im podobne. Nawet początkowy fun z ciekawych rozmów na g+ teraz trochę nuży.

  • Paweł Karbowniczek

    To ja o tym wiem. Ja mówiłem tak ogólnie.

  • http://www.myjauto.pl Marek

    Przemija jak Hula Hop

  • Waszer

    Kryzys idzie, ludzie oszczędzają…

  • http://www.ekademia.pl Piotr Majewski

    g+ ukryty we wzroscie google?

    albo coraz wiecej userow mobilnych ktorych chyba megapanel nie liczy… ale moge sie mylic.

    no i nie tyle co nuda, ale przerost informacji odrzuca od fb. nie ma czasu pogadac bo pomiedzy komentarzami pojawia sie 10 wpisow od znajomych.

    no i kompletny brak checi gadania o czyms powaznym. mam na fb z 1,5k ludzi glownie czytelnikow, ale jakakolwiek wypowiedz branzowa dostaje moze 1-2 lajki. za to jak pisze o odchudzaniu albo glupotach to wtedy jest zainteresowanie.

    dla mnie fb = nk, ale raczej nie jestem reprezentacyjna probka :)

  • http://www.jakubpas.infohttp://www.bioinfo.plhttp://www.darkplanet.pl Jakub Paś

    Ktos powaznie traktuje megapanel?

  • Jakub Konik

    @Jakub, wiele osób. Masz alternatywę? ;)

  • Marcin

    Długo nie mogłem zrozumieć „użyteczności” i fascynacji FB.

    Po wielu próbach rozpoznania o co tyle szumu, dotarło do mnie, że to po prostu kolejna forma selektywnej reklamy dla firm.

    Wówczas jednak zrozumiałem, że taka „użyteczność” kompletnie mnie nie interesuje.

    Oczywiście poza ww. można niby komunikować się ze znajomymi – ale w tym momencie okazało się, że najwyraźniej jestem aspołeczny i ani nie interesuje mnie co kto ostatnio jadł na śniadanie – ani nie zamierzam się z nikim „dzielić” podobnie olśniewającymi newsami dotyczącymi mego doczesnego żywota.

    Podsumowując. Jakoś ten spadek mnie szczególnie nie zdziwił – raczej pozytywnie zaskoczył, że najwyraźniej nie jestem jedynym który nie widzi nic pasjonującego w FB, G+ i podobnych.