Wczoraj późną nocą testowałem nowy serwis Twitcam. Jest to produkcja od Livestream, serwis powstał w tydzień i jest połączeniem chata na bazie Twittera z video broadcastingiem. Serwis w obsłudze jest banalnie prosty, rejestrujemy się przy użyciu naszego konta w Twitterze. Nasz przekaz leci na żywo a komentować go mogą wszyscy użytkownicy serwisu. Co ciekawe dyskusje z chata są to normalne wpisy na Twitterze – dzięki czemu będziemy mogli odtworzyć później przebieg całej dyskusji. Oczywiście nasz video broadcast jest nagrywany przez Twitcam i można go potem odtworzyć.





To co tak naprawdę spodobało mi się w Twitcam to niesamowita prostota obsługi. Wszystko co trzeba zrobić to się zalogować przy użyciu danych z Twittera i pozwolić aplikacji na dostęp do naszej kamery. Kiedy dodamy jakiś wpis na chacie ląduje on na twitterze opatrzony w odpowiedni komentarz (@hazan live on http://twitcam.com/1q5). Niestety do video dyskusji nie da się włączyć innych osób, wygląda więc na to że osoba prowadząca jest dozorcą spotkania i jednocześnie animatorem dyskusji.

Wydaje mi się, że Twitcam może mieć wiele ciekawych zastosowań (Właściwie wszystko to co można zrobić na Livestream, z tym że chat to Twittera a cały serwis jest prościuteńki.). Zaczynając od prostych wywiadów online gdzie osoba odpowiada na pytania zadawane na chacie, poprzez wywiady będąc w terenie (konferencje, imprezy) a kończąc na relacjach na żywo z jakichś wydarzeń w których właśnie bierzemy udział.

Zastanawiam się kogo można by namówić na pierwszy tego typu wywiad i na jaki temat? Jeśli macie jakieś propozycję to proszę o info – może uda się zorganizować jakiś ciekawy chat z ciekawą osobą i przy okazji przetestować na poważnie Twitcam.

Spodobał Ci się tekst? Poleć znajomym:

iStore

iStore

  • http://www.blog.mediafun.pl mediafun

    wiem, że się nie integruje z twitterem, ale polecam, wypróbuj make.tv – fajna rzecz i do wywiadów idealna (chociaż trzeba krótkiego treningu na opanowanie studia)
    Tak wyszło mi połączenie Warszawa-Cannes:
    http://www.blog.mediafun.pl/index.php/2009/06/23/mediafun-cafe-7-%E2%80%93-dzisiaj-z-cannes-po-godz-2030/

  • http://wolnyzawodowiec.pl Paweł Ludwiczak

    cytując jedną z postaci występujących w filmie Chłopaki nie płaczą: „A na ch** mie ten kaktus?!” – wywalając go przez okno… Chce czat z kamerami to idę na >>czaterię z kamerkami<<

    Chcesz to do wywiadów? Spoko, ale jest przecież tyle serwisów, które pozwolą to zrobić bardziej profesjonalnie, np. wspomniany wyżej przez mediafuna make.tv.

    jak dla mnie pomysł nietrafiony, choć pewnie zyska sporą rzeszę zwolenników (na początku)… Jednak to przez ten hype, który się wokół niego teraz wytwarza. Dlatego uważam, że ludzie tego trochę poużywają, raz czy dwa odpalą, a potem zostanie bardzo skromna grupa ludzi, która będzie częściej używać tego serwisu. tak to już jest, że wszystko, co związane z Twitterem jest "super hipera mega turbo".

  • http://www.wiadomosci24.pl Paweł

    A ja wypróbowałem już i działamy http://twitvid.io/Wiadomosci24 jako serwis na innym narzędziu http://twitvid.io

    Pozdrawiam :)

  • http://blog.zabbo.org zab

    podobne, choc ponoc na wiecej kamer / userow i tez jakas integracja z twitterem (nietestowalem) to:
    http://tinychat.com

  • http://zboczuch.jogger.pl/ Marcin Gajda

    Kolejny serwis do wyciągania haseł do Twittera. Ciekawe kiedy zaczną je sprzedawać, aby spamować w ten sposób reklamami?

  • http://antyweb.pl Grzegorz Marczak

    @Marcin Gajda


    co za bzdura .

  • http://www.expertsender.pl/ Krzysztof Jarecki

    Podczas transmisji zaprzysiężenia Obamy na prezydenta CNN utworzył tego typu stronę, gdzie obok live video było widać na żywo to co piszą ludzie. O ile dobrze pamiętam to na FaceBooku było. Ciekawie się to oglądało, bo do przekazu tv był na żywo podczepiony strumień myśli i opinii pisanych przez amerykanów (i nie tylko), którzy oglądali tą ceremonię. Prawdziwie wielostronny przekaz i z pewnością taka forma wzbogaca standardowo jednostronny przekaz typu wykład/transmisja. Jeżeli takie komentarze z Twittera byłyby uwzględniane w prezentacji to mamy live tv :) Oprogramowanie do konferencji to to nie jest, ale z pewnością znajdą się fajne zastosowanie – szczególnie sądzę w webinarach właśnie.

  • Benek

    juz dawno w polsce smiga cos co sie nazywa transmisjeonline.pl
    NIe dosc ze chlopaki obsluguja eventy to mozna robic videokonferencje na kilkanascie osob w obie strony. Stream z czatem to nawet w polsce juz nie fajerwerki. Come on.

  • Pingback: antyweb.pl: AntyWeb | » Twitcam – nadaję live! Kto następny? | flaker.pl