stan nielimitowany reklama
69

Abonament droższy przez roaming? Zaczyna Play – zrobił niby taniej, ale mi wychodzi drożej

Dziś już wszystko jest jasne odnośnie nowej oferty Play. W godzinach porannych zniknęły stare oferty abonamentowe w ich miejsce pojawiły się dwie nowe, czyli Stan Nielimitowany i Stan Nielimitowany MINI. Jednym słowem zniknęły plany M w każdej opcji - SOLO, DUET i RODZINA. Klienci, którzy wybierali ten plan, będą zmuszeni wybierać droższą obecnie opcję Stan Nielimitowany. Początkowo, bez wnikania i porównywania, nowa oferta wydawała się korzystniejsza, raz że dochodzą nowe usługi streamingowe w cenie abonamentu, dwa, że dotychczasowe najdroższe plany L, są rzeczywiście tańsze, ale tylko te. W ogólnym rozrachunku stracą klienci dwóch tańszych opcji, czyli S i M, z pominięciem osób korzystających z planu M, a którym bardzo zależy na Tidalu.

Na początek o usługach streamingowych. Showmax pojawił się w Play już dużo wcześniej w Formuła Solo M, Formuła Solo L, SIM Rodzina oraz SIM Duet, więc tu się nic nie zmieniło. Z kolei Tidal, wraca po prostu do oferty w tej samej formie, co był kiedyś – skoro wraca, deal musiał być korzystny i spinać się w obydwu firmach. Pomijam już tu fakt, że nie każdy z klientów akurat potrzebuje tych usług, w obecnym kształcie po prostu dostanie je w pakiecie, w większości w droższym niż obecnie. A po okresie promocji (Showmax – 12 miesięcy, Tidal – 24 miesiące) pozostanie z samym abonamentem.

Dotychczasowa oferta abonamentowa w Play

Spójrzmy jak to wyglądało wcześniej, zdążyłem jeszcze rano zrobić zrzuty ekranu ze starej oferty.

Formuła SOLO S,M,L

Formuła solo S M L Play

Formuła DUET S,M,L

Formuła DUET S,M,L PLAY

Formuła RODZINA S,M,L

Formuła RODZINA S,M,L Play

Nowa oferta abonamentowa w Play

Po nowemu w miejsce powyższych taryf, obowiązywać będą teraz dwie nowe oferty, każda z trzema planami SOLO, DUET (dwie karty SIM), RODZINA (trzy karty SIM).

Stan Nielimitowany MINI

Stan Nielimitowany MINI Play

Stan Nielimitowany

Stan Nielimitowany Play

Prawda, że na pierwszy rzut oka wygląda korzystnie? Ale rozrzućmy to w tabelki i porównajmy z poprzednimi taryfami. Po tabelkach tych widać też zupełnie inny system konstrukcji ofert na stronie.

Ofertę Stan Nielimitowany MINI porównałem z planami S z poprzednich taryf SOLO, DUET i Rodzina, bo to jak najbardziej tożsama oferta. Z tym, że droższa obecnie w DUECIE i w RODZINIE, przy jednocześnie niższych paczkach danych do podziału.

porównanie ofert w Play

Klienci, który do tej pory wybierali plany M i L, będą mieli teraz jedną ofertę Stan Nielimitowany. W przypadku klientów M, muszą się oni liczyć z droższymi opłatami, przy jednocześnie większych paczkach danych.

porównanie ofert w Play - zdjęcie 2

Zyskają i mniej zapłacą jedynie klienci, którzy wybierali do tej pory najdroższy plan L.

porównanie ofert w Play - zdjęcie 3

Powiecie, że to niewielkie wahania kwotowe albo, że ktoś straci, a ktoś inny zyska i wychodzi na zero. Osobiście wydaje mi się jednak, że zaczynają się właśnie przetasowania w ofertach abonamentowych, z uwagi na nową ofertę roamingową. Oczywiście nikt się nie zdecyduje na otwarte podwyżki, ale właśnie takie przerobienie aktualnych ofert, aby nie dało się tego jednoznacznie ocenić. Obecna konstrukcja oferty w Play tak właśnie wygląda, przykryta jeszcze okresową promocją, wydaje się wręcz atrakcyjna. Niestety, nie dla wszystkich.