Płatności i bankowość

Revolut wprowadza wirtualne karty ze zmiennym numerem

Grzegorz Ułan
Revolut wprowadza wirtualne karty ze zmiennym numerem
84

Revolut się nie zatrzymuje, ostatnio oficjalnie wystartowali w Polsce z deklaracją, że chcą do końca tego roku zdobyć 150 tysięcy polskich użytkowników. Plany ambitne, ale jak najbardziej realne, bo usługa jest naprawdę bardzo dobrze przyjmowana w naszym kraju. Teraz dostaliśmy informację, że w imię bezpieczeństwie transakcji online wprowadzają karty wirtualne ze zmiennym numerem.

Pierwszy raz o Revolut pisaliśmy Wam pod koniec września zeszłego roku, wtedy miałem okazję porozmawiać z jednym z jego pracowników, który przybliżył nam zasadę i ideę przyświecającą tej aplikacji mobilnej.

Revolut nie jest bankiem sensu stricto, ale posiada pełną funkcjonalność nowoczesnego banku, zarządzanego w całości z poziomu jednej aplikacji mobilnej połączonej z kartą Mastercard. Dzięki Revolut, możesz otworzyć konto bankowe nie wychodząc z domu, trzymając środki w ponad 25 walutach, wykonywać darmowe przelewy międzynarodowe, a także – przede wszystkim – używać jednej karty do płatności za granicą, korzystając z międzybankowego kursu wymiany – bez marży i dodatkowych opłat!

Dzisiejsza nowość, którą Revolut udostępnia swoim klientom to możliwość płacenia online za pomocą wirtualnych kart ze zmiennym numerem. Po każdej transakcji, numer takiej karty zostaje usunięty, a aplikacja Revolut wygeneruje dla niego nowy numer.

Vlad Yatsenko, współzałożyciel i Dyrektor ds. Technicznych w Revolut:

Fintechy które już dzisiaj oferują lepszą obsługę niż tradycyjne banki, wciąż mają przed sobą długą drogę, aby w pełni zbudować zaufanie klientów. Zamiast zamiast podążać utartymi przez większe instytucje ścieżkami, całkowicie zmieniamy grę, wprowadzając karty wirtualne ze zmiennym numerem i promując istniejące funkcje, takie jak bezpieczeństwo oparte na lokalizacji i możliwość blokowania / odblokowywania kart. Wieki zajmie nam całkowite pozbycie się 16 cyfrowych numerów kart kredytowych. Dlatego wprowadzamy karty wirtualne jako długoterminowe rozwiązanie problemu oszustw internetowych. Dzięki automatyzacji tego procesu w Revolut, doświadczenia klienta są natychmiastowe i bezstresowe.

Dodatkowe zabezpieczenie nie oznacza wycofania się z dotychczasowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo transakcji użytkowników. Revolut wymienia tu zabezpieczenia oparte na lokalizacji, możliwość blokowania i odblokowywania kart fizycznych czy wyłączanie takich funkcji, jak płatności zbliżeniowe i płatności paskiem magnetycznym.

Revolut wystartował ze swoimi usługami w 2015 roku, od tego czasu zdobyli już 1 500 000 użytkowników w całej Europie, którzy dokonali już 60 mld transakcji na kwotę 10 mld dolarów. Aktualnie Revolut ubiega się o przyznanie licencji bankowej.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu