Felietony

Producenci „zbroją się” przed premierą Windows 8 – część 2: Dell

Konrad Kozłowski
Producenci „zbroją się” przed premierą Windows 8 – część 2: Dell
10

Kontynuujemy naszą serię artykułów przedstawiającą najciekawsze naszym zdaniem urządzenia z systemem Windows 8, które przygotowują dla nas najwięksi producenci. Dzisiaj przyjrzymy się firmie Dell, kojarzonej przede wszystkim z segmentem biznesowym. Podobnie jak konkurencja, Dell planuje sprzedaż urz...

Kontynuujemy naszą serię artykułów przedstawiającą najciekawsze naszym zdaniem urządzenia z systemem Windows 8, które przygotowują dla nas najwięksi producenci. Dzisiaj przyjrzymy się firmie Dell, kojarzonej przede wszystkim z segmentem biznesowym. Podobnie jak konkurencja, Dell planuje sprzedaż urządzeń all-in-one, laptopów i (nie)typowych tabletów.

Rozpocznę od przedstawienia OptiPlex 9010 All-in-One. Jest to jeden z niewielu tego typu komputerów, który wizualnie mi się spodobał i naprawdę rozważałbym jego zakup. Jego "zawartość" nie jest w żadnym stopniu jakąkolwiek niespodzianką - podoba mi się za to wolność wyboru przy konfiguracji komputera - chociażby procesory, gdyż do wyboru będą modele Intela i3, i5, i7, a nawet Pentium. Jednym z najważniejszych elementów jest naturalnie ekran - ten w OptiPlexie będzie posiadał przekątną 23 cale i wyświetlał obraz w rozdzielczości Full HD.

Dell OptiPlex 9010 All-in-One

W kategorii tabletów Dell posyła "do boju" model Latitude z ekranem o przekątnej mierzącej 10,1 cala o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Na pokładzie znajdziemy dwie kamery (tylna o rozdzielczości 8 megapikseli), 2 gigabajty pamięci RAM, do 128 gigabajtów pamięci dostępnej dla użytkownika i procesor Intel Atom SoC. Do naszej dyspozycji będą złącza USB (2.0), microUSB (zasilające) i mini HDMI. W zestawie z tabletem dostępna będzie stacja dokująca, dzięki której zyskamy możliwość wykorzystania kolejnych portów USB, złącza Ethernetowego oraz wyjścia HDMI.

Dell Latitude 6430u

W panującą na ultrabooki modę wpisać pragnie się także Dell, dlatego Dell zaprezentował następce modelu 6420 - komputer Latitude 6430u. Ultrabook od Della będzie napędzany procesorami Ivy Bridge, a najlepsza konfiguracja będzie wyposażona w procesor Core i7-3667U, 8 gigabajtów pamięci RAM i 256 gigabajtowy dysk SSD. 14-calowy ekran będzie posiadał minimalną wymaganą rozdzielczość 1366 na 728 pikseli. Nie jest to ekran dotykowy, dlatego Dell oprócz touchpada wyposażył swojego ultrabooka w niewielki trackpad na środku klawiatury.

Nie sposób pominąć urządzenia z rodziny XPS - XPS One 27 to typowy all-in-one z 27-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli - najlepsze komponenty, jak opcjonalne 16 gigabajtów pamięci RAM czy karta graficzna Nvidia GeForce GT 640M pozwolą nie tylko na wygodną pracę ale i porządna dawkę rozrywki. Dość nietypową budową cechuje się urządzenie XPS Duo 12 (grafika tytułowa) - jest to laptop z obrotowym ekranem o przekątnej 12,5 cala i gigantycznej rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Najmniejszym urządzeniem z tej linii jest XPS 10 - tablet z procesorem o architekturze ARM i Windowsem RT. Możliwe będzie nabycie także stacji dokującej będącej jednocześnie klawiaturą.

Dell XPS 10

Czytając opisy dostępne na stronach produktów można odnieść wrażenie, że urządzenia skierowane są przede wszystkim do klientów biznesowych, i tak przecież w istocie jest. Nie musi i nie może to jednak powstrzymać kogokolwiek przed zakupem któregoś z tych urządzeń - już wyczekuję oficjalnych cen OptiPlexa 9010 - wygląda i zapowiada się znakomicie. Niestety tablet i ultrabook od Della mnie do siebie nie zdołały przekonać.

Do tej pory z tej serii ukazały się:

  • Producenci „zbroją się” przed premierą Windows 8 – część 1: Acer
  • Źródła grafik: Dell, Pocket-lint.

    Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

    Więcej na tematy:

    dellWindows 8ultrabook