Felietony

Prezes UOKiK – ITI Neovision złamała prawo wprowadzając ofertę nc+ w pierwotnej postaci

Grzegorz Ułan
Prezes UOKiK – ITI Neovision złamała prawo wprowadzając ofertę nc+ w pierwotnej postaci
34

To chyba najważniejsze zdanie jakie płynie z ogłoszonego właśnie wyroku przez Prezes UOKiK Panią Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. ITI Neovision złamała prawo, do czego nie potrafili przyznać się właściciele tego konsorcjum, podczas tego najgłośniejszego kryzysu w social media ostatniego czasu. Ow...

To chyba najważniejsze zdanie jakie płynie z ogłoszonego właśnie wyroku przez Prezes UOKiK Panią Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. ITI Neovision złamała prawo, do czego nie potrafili przyznać się właściciele tego konsorcjum, podczas tego najgłośniejszego kryzysu w social media ostatniego czasu.

Owszem, były przeprosiny, przyznanie się do nieprzemyślanego kroku, jakim było wprowadzenie tej oferty w pierwotnej formie, ale nie cofało podjętych już kroków. Decyzja UOKiK zmusza ITI do naprawienia tego poprzez następujące, natychmiastowe, działania względem swoich abonentów:

  • abonentów, którzy nie wypowiedzieli umowy: spółka ma poinformować, że usługi telewizyjne będą świadczone na dotychczasowych warunkach do końca okresu wynikającego z dotychczas obowiązującej umowy zawartej na czas oznaczony lub do czasu wyboru przez nich oferty „nc+”.
  • abonentów, którzy wypowiedzieli umowy: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą anulować swoje wypowiedzenie. Wówczas będą im świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed wypowiedzeniem umowy do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty „nc+”.
  • abonentów, którzy wybrali ofertę „nc+”: spółka ma poinformować, że do 31 maja mogą odstąpić od wybranej oferty nc+. Wówczas będą świadczone usługi telewizyjne na warunkach obowiązujących przed dokonaniem wyboru oferty „nc+” do końca oznaczonego okresu lub do czasu wyboru przez nich oferty „nc+”.

Złamaniem prawa był przede wszystkim fakt, iż nowa oferta w sposób jednostronny zmieniała warunki obowiązującej umowy dotychczasowych abonentów Cyfry+ oraz n.

Wydaje mi się, że te działania, do których zmusza ITI powyższa decyzja UOKiK, w sposób wystarczający usatysfakcjonują obecnych abonamentów i pozwolą im na spokojnie podjąć decyzję po upłynięciu obowiązującej wcześniej umowy na poprzednich warunkach. A myślę, że to będzie też czas dla właścicieli ITI na ponowne przemyślenie i korektę swojej oferty. Wraz z powyższym wyrokiem UOKiK zobowiązało ITI do zapłaty kary w wysokości 10 mln 841 tys. zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

UOKiKnc+kara