iPhone 4 jak to na „innowacyjny” produkt Apple przystało ma też w „innowacyjną” antenę, którą jest tak naprawdę metalowy pasek otaczający obudowę. Nie wiem czy miało to poprawić jakość odbieranego sygnału ale najwyraźniej coś z tym rozwiązaniem jest nie tak. Serwis gizmodo.com donosi, że nowy iPhone podczas trzymania go w ręku traci w dramatyczny sposób zasięg. Co ciekawe kilkanaście osób potwierdziło ten fakt publikując swoje nagrania video z pokazem tego efektu.

Dziwne jest jednak, że jeśli wykona się ten test podczas rozmowy to nawet w momencie kiedy telefon pokazuje brak sygnału GSM to połączenie nie jest przerywane. Może to oznaczać, że jest to tylko błąd w oprogramowani – aczkolwiek inni czytelnicy gizmodo twierdzą, że nie mogli nawiązać połączenia w momencie utraty sygnału przez trzymanie telefonu w ręku, niektórzy pokazali też jak wyglądają spadki w prędkości transmisji danych podczas trzymania telefonu.

Apple chyba jeszcze nie komentowało tego zjawiska. Wygląda to jednak na dość poważny problem choć nie można powiedzieć, że jest to coś niespotykanego bo z tego co pamiętam inne telefony również miewają podobny efekty w momencie zasłonienia anteny. W tym jednak przypadku na filmach widać, że telefon trzymany jest w dość klasyczny sposób i na dodatek specjalna konstrukcja anteny miała raczej pomóc niż wygenerować kolejny problem z zasięgiem.





Spodobał Ci się tekst? Poleć znajomym:

iStore

iStore

  • http://www.facebook.com/krzysztof.cieslak Krzysztof Cieślak

    Czyżby choroba wieku dziecięcego?

  • http://www.muzungu.pl konradk

    To nie jest zaden powazny problem, co najwyzej niemozliwosc wykonywania polaczen mozna nazwac w tym wypadku drobną usterką. W koncu kto przeciez kupuje iPhone’a aby z niego dzwonic? Telefon wciaz wyglada przeslicznie i trendy, wiec problemu nie ma.

    ;)

    • dc1

      Telfon z ktorego nie mozna wykonywac polaczen, to tylko drobna usterka?:)

    • Wyrwidab

      dc1: Nie rozpoznałbyś ironii nawet jakby wyskoczyła zza krzaka i kopnęła Cię w d**ę? :)

    • Przemek

      Telefon z którego nie można wykonywać połączeń to nie telefon.

    • Inhabitant

      Żaden z Was nie wyczuł ironii w jego wypowiedzi?

    • aix

      tylko 4 miliony iPhonów 4 do serwisu należy zwrócić. Czyżby Apple tak przestraszyło się Androida, że nie przetestowało nowego modelu i wyprodukowało tyle bubli?

    • Witek

      Proszę nie karmić trolla.

  • Michal

    Ale to przeciez nie jest urzadzenie do dzwonienia, no halo! :)

    • dc1

      acha, dlatego sie nazywa iPHONE i jest podobno „rewolucyjnym telefonem”?:)

  • dfbv

    odkad pamietam zawsze bylo mowione ze anteny sie nie trzyma, nie powinna sie stykac z cialem, jak masz krotkofalowke to nie przytykaj anteny blisko oka, poroniony pomysl zeby bezposrednio na zew, byla nieoslonieta antena, panowie z apple chyba przegieli i nie popisali sie innowacyjnoscia.

  • http://www.muzungu.pl konradk

    a tak przy okazji ciekawostka, ktora dziala z kazdym telefonem: jak ma sie slaby zasieg, wystarczy przylozyc telefon do szyby, tak by jej dotykal. zasieg wzrasta. przydatne w pociagu i gdy ma sie zestaw sluchawkowy (trudno by bylo rozmawiac z telefonem dotykajacym szyby)

    • http://www.facebook.com/stoprocent Marek Serafin

      Haha oj synek synek widze ze czytanie ze zrozumieniem to nie twoja mocna strona… ;) Chodzilo o szybke faktycznie ale od telefonu ;) nie szybe w oknie

  • Kuba

    Grzegorzu może i inne też miewają problemy przy zasłonięciu anteny, ale przecież iPhone nie jest żadnym innym, tylko tym jedynym :)

  • 2df

    Nie ma tu już czego czytać. Ostatnio kilka zmian w społecznościówce która w pl wciąż jest górą, nadchodzi api a tu nawet nie ma wzmianki. Mam nadzieję, ze długo będziesz jechał na reputacji Grzegorz, bo źle Ci nie zyczę, ale ilość newsów na temat „japka” wskazuje na zmianę profilu a co za tym idzie wypad z g readera. Baw się dobrze ze swoimi iProduktami.

  • http://keebee.pl ke_be

    W dodatku to badziewie ma żółte plamy na wyświetlaczu ;)

  • P4trykx

    Ale czy jeśli antena jest w środku to jeśli zasłonimy ją dłonią to nie pogorszymy sygnału? Czy ktoś porównywał jak się zachowuje stary iPhone jeśli go chwycimy ręką?

    • http://brak luki

      Działa dobrze w 2.0, chociaz jest nieco słabszy od np. Noki E52.

  • nioq

    Tak przy okazji przestrzegam posiadaczy iPhona 3g przed instalowaniem iOS4. Bardzo spowalnia prace urządzenia. Szybko zrobilem „downgrade” do 3.1.2….

    • sz

      Trzeba było poczytać. Ja zaobserwowałem podobne zjawisko – znaczny spadek szybkości pracy telefonu i również byłem o krok od downgrade. Powstrzymywała mnie jednak możliwość zdefiniowania kilku kont exchange w kliencie pocztowym. Dzięki temu znalazłem info że wystarczy zrestartować telefon i problemy znikają. Cieszę się teraz czwórką a telefon śmiga jak dawniej.

  • Sir

    Ten apple, niezle rewolucje robi!!
    Najpierw bylo STOP dla Flasha na stronach,
    teraz STOP dla dzwonienia w telefonie;)

  • jojo

    ” Nigdy nie wiedzialem jak zakonczyc rozmowe ze znajomymi lub rodzina. Apple rozwiazalo moj problem”
    Kup juz dzis, za jedyne 599$! Nowy, blyszczacy iPhone z reweolucyjna usluga Drop Call.
    It just works!”

  • mateuszb

    ten problem jest troche naciagany, chyba ze ktos ma reke ktora wyglada jak klatka faradaya. w moim iphone 4 problem nie wystepuje.

  • Anonim

    Gdyby ktoś poczytał więcej to dowiedział by się, że nie jest to problem z zasięgiem a z wyświetlaniem zasięgu. To kolosalna różnica! Mimo iż po trzymaniu w rękach ikona wskazuje, że nie ma zasięgu telefon ma pełną funkcjonalność. Można z niego wykonywać normalnie połączenia – jest w zasięgu.
    Szkoda tylko, że komentatorzy skupili się tylko na ironicznych wpisach – bo przecież to iPhone za 3000PLN, na które mnie nie stać więc dlatego jest zły :) gratuluje podejścia do problemu!

  • Michał

    Brawo!
    Szkoda tylko, że przed wpisaniem irytujących komentarzy typu: „przecież iPhone nie służy do dzwonienia, więc to żadna wada” nikt nie pokusił się na sprawdzenia problemu.
    Czy ktoś zauważa subtelną różnicę pomiędzy wyświetlaniem zasięgu a gubieniem zasięgu!
    Telefon źle wyświetla informacje o zasięgu sieci. Nawet gdy wskaźnik spada do 0-ra można normalnie wykonywać rozmowy w normalnej jakości bez jakichkolwiek zakłóceń czy zrywania rozmowy.
    Tytuł jest po prostu śmieszny! Myślałem, że blog jest bardziej na poziomie

  • pthread

    Chcialem tylko zanegowac to co napisal nioq
    Po zainstalowaniu na iphone 3G iOS4 urzadzenie zaczeło pracować szybciej !!

    Polecam każdemu, nawet na tak stare jablko (i tak pojdzie we wrzesniu do wymiany).
    Co prawda wyszukiwanie na mapie po miejscach generalnie jest nie halo, ale pozostałe funs ios4 dzialaja ok.

  • Jakec

    Proste rozwiązanie problemu – wykonywać połączenia przy zastosowaniu etui :) Wcale się nie zdziwię jeśli takie rozwiązanie zaproponuje Apple :)

  • Pingback: Źle trzymasz telefon lub kup sobie pokrowiec – Jobs o problemach iPhone 4 z zasięgiem

  • jaro

    at&t to siec do dupy mi się to nie zdarza(orange)na wszystkich filmikach jest ta siec…..

  • raf

    niestety to prawda. dramatycznie spada zasieg kiedy trzyma sie go w reku. wystarczy położyc na stole i zasięg wraca, bierzesz do ręki i soada nawet nie zasłaniajac anten. nie jest to tylko mylne wyswietlanie informacji o zasiegu ale rzeczywisty spadek przesyłu informacji. rozłacza rozmowy i powoduje przerwanie transmisji danych… jestem mocno zawiedziony mam go dwa dni i spedza mi to sen z powiek.

  • Pingback: Consumer Reports udowodnił wadę iPhona 4 i wycofał swoją rekomendację dla tego telefonu