248

Znamy polskie ceny Surface Laptop – alternatywy dla MacBooka Air

Nie byliśmy pewni natychmiastowej dostępności Surface Laptop w Polsce, ale obecność sprzętu w sklepie online Microsoftu rozwiazała wszelkie wątpliwości. Równocześnie, dzięki ofercie przedsprzedaży, poznaliśmy polskie ceny laptopa Microsoftu dedykowanego (nie tylko) rynkowi edukacyjnemu.

W trakcie konferencji #MicrosoftEDU dowiedzieliśmy się, że podstawowa wersja komputera zostanie wyceniona na 999 dolarów. Po szybkich kalkulacjach otrzymaliśmy więc kwotę powyżej 4 tysięcy złotych, ale pojawiły się obawy, że nad Wisłą przekroczona zostanie bariera 5 tysięcy. Nic takiego się nie stało – najtańsza edycja Surface Laptop kosztuje w Polsce 4999 złotych. Jak prezentuje się pełne zestawienie specyfikacji sprzętu i cen?

Ceny Surface Laptop w Polsce

Jak widać powyżej, w zestawieniu zabrakło wersji z dyskiem 1 TB, która była zapowiada, a to nie jedyny brak polskiej oferty. Okazuje się bowiem, że polscy klienci będa musieli obejść się smakiem w przypadku innych wersji kolorystyczych niż platynowa. Wielka szkoda, gdyż to właśnie taki wybór czyni Surface Laptop wyjątkowym – edycja kobaltowa, widoczna w grafice głównej, jest w mojej ocenie fenomenalna. Przypomnę, że na pokładzie znajduje się specjalna wersja Windows 10 S. Zamówienia przedsprzedażowe możecie składać już dzisiaj w Microsoft Store.

Surface Arc Mouse

Dodam, że oprócz nowego laptopa, Microsoft zaprezentował także nową mysz: Surface Arc Mouse. Podobnie jak pozostałe myszy „Arc”, ta również może być złożona, a właściwie rozłożona, na czas podróży. Jej konstrukcja pozwala na uczynienie jej kompletnie płaską, dzięki czemu świetnie znosi pobyt w torbach i plecakach. Co nowego? Barwy odpowiadające wersjom kolorystycznym Surface Laptop i dotykowy panel pokrywający obszar pod palcami, który ma pozwolić na wygodniejsze przewijanie treści. Niestety, jak na razie Surface Arc Mouse nie trafiła jeszcze do polskiego sklepu.