Songsmith to nowy produkt Microsoftu, Dzięki tej aplikacji będziemy mogli pobawić się w nico odwrócone karaoke – otóż aplikacja ta potrafi dobrać muzykę pod co śpiewamy. Oczywiście możemy wybrać sobie jaka to będzie kategoria muzyki czyli na przykład rock czy blues itp. Następnie zaczynamy śpiewać do mikrofonu po zakończeniu nagrania możemy je odtworzyć i usłyszymy nasz głos wraz z dobranym przez Songsmith podkładem muzycznym.

W chwili obecnej możemy pobrać wersję trial (możemy w tej wersji używać aplikacji przez 6 godzin) dla mieszkańców US songsmith jest już dostępny i kosztuje około 30 USD.
Myślę, że songsmith to dobry przykład na to, że nie tylko Apple jest innowacyjną firmą, technologia która potrafi dopasować muzykę do naszego głosu tworząc jedną spójną całość na mnie robi wrażenie.
Mi osobiście podobają się takie pomysły jak songsmith – kompletnie nie wiadomo czy produkt taki ma jakąkolwiek szansę na komercyjny sukces mimo to pokazuje również konkurencji, że MS ma dobrych inżynierów i potrafi mieć niebanalne pomysły.






Witaj, nazywam się Grzegorz Marczak i jestem autorem tego bloga. Piszę tutaj o serwisach społecznościowych, nowych technologiach i nowych trendach w internecie.

A na mnie nie bardzo robi wrażenie ;) Ale mogę się mylić. Warto nadmienić, że w UE program kosztuje prawie 30 iłro, co nie jest małą kwotą. Polecam też swój tekst o Songsmith na admagazine.pl: http://admagazine.pl/2009/01/08/spiewaj-ze-mna-shrek-czyli-microsoft-przekonuje-ze-masz-talent/
Pozdrówka!
Jak dla mnie – fajny bajer, ale na co to komu. Ktoś ma jęczeć i zgrzytać do mikrofonu, a program dobierze do tego podkład. Tylko, że tak spytam – po co?
Jeśli chodzi o wojs, to ja nie jestem Engelbert Humperdinck (zajumane z Młynarskiego), zatem powstrzymam się od śpiewania, ale wygląda bardzo smacznie i zapewne sobie to kupię, jak tylko będzie dostępne za złotówki. To zresztą technologia, którą w wersji roboczej prezentowali już chyba w 2007 roku, ale widać teraz dorobili się gotowego produktu.
Dawid 30 EURO to nie mała kwota? A co oni mają niby pracować za darmo? JEszcze tak skomplikowany algorytm? Pieprzneie. To jest niska cena.
Ooo Pan Wimmer pokazał się na tym blogu. Wczoraj napisaliśmy, że Pan Wimmer pierwszy był z filmikiem na Vimeo o historii internetu i postanowił pojawić się.
To powinien być zaszczyt dla tego bloga. Wychowałem się na Wimmerowskich artykułach (internetowo wychowałem) :)
Jak widać od Xbox MS idzie w rozrywkę
@Paweł – myślę, że to może być bardzo fajna zabawa na domowe imprezy czy spotkania ze znajomymi )
@SA – zdaję sobie sprawę, że technologia może i jest skomplikowana, wyszukana etc. Ale z punktu widzenia konsumenta? Dla mnie byłaby dość problematyczna kwestia. Bez wahania nie wydałbym 30 euro (nawet jeśli skusiłbym się w finale).
@SA – czytam Grześka regularnie, dla wiedzy :-)
[...] niedawno pisałem o nowej aplikacji Microsoftu Songsmith (takie odwrotne karaoke – my śpiewamy a program dobiera do tego podkład muzyczny). Twórcy tej [...]