Hykker Funky BT - głósnik z biedronki i iphone
17

Od dziś głośnik Bluetooth w Biedronce – test Hykker Funky BT

Od poniedziałkowego poranka w sklepach sieci Biedronka znajdziecie kolejną nowość od firmy Hykker. Jest nią głośnik Bluetooth o nazwie Funky BT. Nieduży, mobilny i kosztujący jedynie 49,99 zł może być ciekawą propozycją na wakacyjne wyjazdy i nie tylko.

Hykker Funky BT – na wyjazd, bezprzewodowy, można powiesić

Hykker Funky BT ma ciekawy kształt. Wszystko za sprawą dodatkowego elementu – uchwytu – który pozwala na zawieszenie głośnika w dowolnym miejscu. Nie musicie się obawiać o jego bezpieczeństwo – konstrukcja jest solidna i stabilna. Zaokrąglona obudowa sprawia też, że wizualnie głośnik wypada całkiem nieźle. Połączenie kolorów żółtego z czarnym prezentuje się po prostu fajnie. Pod względem wykończenia trudno mi jest do czegokolwiek się przyczepić – nie jest to urządzenie z najwyższej półki, więc nie powinniśmy oczekiwać najlepszego dopasowania elementów czy kompletnej niezawodności, ale pod większym naciskiem obudowa nie połamie się tak łatwo, a uchwyt nie urwie – to najważniejsze podczas wyjazdu cechy głośnika. Tak samo jak brzmienie.

Hykker Funky BT głośnik z biedronki Hykker Funky BT - guziki głośnika

Moc, brzmienie, dodatkowe funkcje głośnika Hykker Funky BT

Dwa głośniki stereo oferujące moc 6W (2x3W) powinny stanąć na wysokości zadania podczas okazjonalnego słuchania muzyki. Głośnik nie będzie raczej pełnił kluczowej roli w trakcie ogniska czy innych spotkań tego typu. Może odpowiadać za tak zwaną “muzykę w tle”, która uprzyjemni wieczór i wypełni ciszę. Oczywiście im wyższy poziom głośności ustawimy, z tym większą tolerancją będziemy podchodzić do brzmienia tego głośnika. Brakuje mu odrobiny basów, zawsze przeważają najwyższe tony, co sprawia, że nie wszystkim takie efekty będą się podobać. Przy takich rozmiarach i mocy (oraz cenie) trudno wymagać głębi dźwięku, ale myślę, że część osób będzie zdumiona i zadowolona możliwościami Hykker Funky BT.

Hykker Funky BT - wejścia do głośnika Hykker Funky BT - przełącznik on/onn, usb, wejście liniowe

Tym bardziej, że głośnik posiada komendy głosowe informujące nas o stanie pracy urządzenia, a na jednej z krawędzi znalazły się przyciski sterujące. Dzięki nim możemy zmienić poziom głośności, zatrzymać i wznowić odtwarzanie, a także wybrać poprzedni i następny utwór. Przyciski okażą się też przydatne podczas lokalnego odtwarzania muzyki (lub innych multimediów), ponieważ Hykker Funky BT posiada klasyczny port USB oraz slot na kartę pamięci microSD. Pliki mp3 odtwarzane są bezpośrednio z nośników – taka niezależność może przypaść wielu osobom do gustu, dlatego trzeba docenić dodatkowe funkcje głośnika, choć osobiście nie skorzystałbym z takiego rozwiązania. Sterowanie odtwarzaniem odbywa się za pomocą wspomnianych przycisków na boku obudowy.

Hykker Funky BT - wygląd samego głośnika Hykker Funky BT - zdjęcie 2

Kompromisy

W swoim przedziale cenowym Hykker Funky BT powinien spełnić Wasze oczekiwania, a jedną z najważniejszych jego zalet jest ponad 7 godzin działania po naładowaniu akumulatorów do pełna. Za kwotę 50 złotych bez grosza można próbować znaleźć lepiej grający głośnik, ale nie wszystkie będziecie mieli możliwość zakupić lokalnie i zwrócić lub wymienić w najbliższej Biedronce w przypadku jakichkolwiek problemów. Kupując Hykker Funky BT musicie pogodzić się z niemalże nieistniejącymi niskimi tonami i takim, a nie innym wyglądem. Mnie on nie przeszkadza, ale przez niektórych może zostać uznany za zbyt surowy i prosty. W ofercie sklepu będą jeszcze inne, poza żółtą, wersje kolorystyczne, a mianowicie: bordowy, biały i czarny.