Ebook

Nowy BookRage: Legendy Miejskie

Marcin M. Drews
Nowy BookRage: Legendy Miejskie
0

Lato to czas wakacji i urlopów, a urlop oznacza mnóstwo czasu na czytanie dobrych książek. Dlatego BookRage rusza z kolejnym pakietem krótko po zakończeniu poprzedniego, tym razem bardzo wyjątkowym. Pierwszy raz jest to seria niemal samych premier. Pakiet składa się z książek w stylistyce, która nie...

Lato to czas wakacji i urlopów, a urlop oznacza mnóstwo czasu na czytanie dobrych książek. Dlatego BookRage rusza z kolejnym pakietem krótko po zakończeniu poprzedniego, tym razem bardzo wyjątkowym. Pierwszy raz jest to seria niemal samych premier. Pakiet składa się z książek w stylistyce, która nie miała jeszcze okazji zagościć wna łamach serwisu.

Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja książek polskich twórców młodego pokolenia - obserwatorów otaczającej ich rzeczywistości i ludzkiej mentalności, starających się ją uchwycić niejednokrotnie w sposób prześmiewczy zarówno w dłuższej, jak i krótszej formie literackiej. "Legendy Miejskie" to zestaw premierowych ebooków, mieszających beletrystykę z reportażem w stylu "gonzo".

Dostępny jak zwykle już od złotówki pakiet zawiera cztery książki.

"Zrób mi jakąś krzywdę" Jakuba Żulczyka – Dawid, 25-letni student prawa - spotyka uzależnioną od gier wideo piętnastolatkę, zakochuje się w niej i... postanawia ją porwać. "Zrób mi jakąś krzywdę" to łamiąca serce historia drogi, w którą zaplątani są Świadkowie Jehowy, polscy aktorzy porno, detektywi - paranoicy i nieletni anarchiści. Ta pozycja to wznowienie debiutu Jakuba Żulczyka (ur. 1983), premierowo w formie e-booka.

"Post" Karoliny Pochwatki – kolejna w tym pakiecie premiera oraz jednocześnie debiut młodej artystki rodem z Gdańska. Zbiór przyjął formę współczesną, internetową wręcz, dokładnie powielając sposób, w jaki oryginalnie się pojawiał - krótkich postów umieszczanych na facebooku. Pisane na kolanie, na szybko, na kacu, bez ładu i składu przybierają raczej formę szkicownika niż konkretnej konstrukcji literackiej. Skupiają się na codzienności, wszystkich ludzkich drobnostkach, przywarach i ułomnościach, które zarazem potrafią doprowadzić do szewskiej pasji, ale też pomagają spojrzeć na nas z prześmiewczej perspektywy maluczkich. To nie jest wysoka literatura, nie miała nią być. Zdecydowanie bliżej jej do szwejkowskiej lupy, przez którą widać wszystko to, co nieistotne, banalne ale i, przede wszystkim, zabawne.

"Piórkiem i Mięsem" Radka Teklaka – drugi z debiutów w tym zestawieniu. Teklak tłamsi wyrazy od roku 2002, kiedy się tekst uda, to publikuje, gdzie się da, a kiedy nie, to wiadro z betonem do ostatniej kropki i do rzeki. Do tej pory udało się jakieś 300-400 razy. Przy współpracy z BookRage spośród nich wybrane zostały teksty do zbioru i jedziemy z tym lofiksem. Przyjemna lektura i dobra zabawa. Brzydkie wyrazy trzeba sobie wypikać.

"Nie karmić zwierząt" Pawła Ziętka – druga książka mieszkającego na Wildze (którą darzy niezwykle głębokim uczuciem) w Poznaniu pisarza i kolejna premiera w ramach BookRage. Kiepskie lato, jeszcze gorszy letni romans, przykre konsekwencje zbyt długiego patrzenia przez okno, okropna rodzinna tajemnica, szereg tripów zwieńczonych srogimi iluminacjami i paskudna erotyka. Ogólnie ciężko. Sami byście się zdenerwowali a co dopiero główny bohater.

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe pozycje.

"Był sobie Polak, Rusek i Niemiec, czyli Europa B" Ziemowita Szczerka – kolejna premiera w ramach tego pakietu, autorstwa pisarza, którego nie trzeba chyba nikomu już dziś przedstawiać. Dziennikarz, pisarz i tłumacz. Absolwent prawa i podyplomowych nauk politycznych. Współpracownik czasopism "Nowa Europa Wschodnia" i "Ha!Art". Laureat Paszportu Polityki 2013. Autor "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" tym razem zabiera nas w podróż po całej "Europie B", jak nazywa kraje dawnego bloku wschodniego. Przygody spisane, podkoloryzowane (czy zwyczajnie zmyślone), dziejące się w przestrzeni od berlińskiego Friedrichshain, przez Świebodzin i Pragę, po Tbilisi, są dla Szczerka punktem wyjścia do rozważań o narodach Europy, ich cechach wspólnych oraz różnicach, z naciskiem na Polskę i Polaków.

"Transmisje" Łukasza Najdera – człowiek, który stał się znanym pisarzem ,jeszcze zanim stał się pisarzem oficjalnie. A mamy niekłamaną przyjemność ogłosić, iż takowym staje się dzięki BookRage właśnie, gdyż jest to kolejny debiut w ramach serwisu. Jego "Transmisje" to zbiór ironiczno-czułych komunikatów nadawanych do Centrali z takich planet, jak Łódź, Zgierz i Pomiędzy. Podmiot liryczny tej prozy jest w ciągłym ruchu – wozi się pojazdami komunikacji publicznej, nosi go po osiedlu, flaneruje po bruklinach, ugorach i belerach centralnej Polski. Robi to wszystko w celach społecznych i badawczych. Jego skromną ambicją wydaje się być chęć uwiecznienia zachowań i słów tak zwanych ludzi w sytuacjach granicznych. W zatłoczonym tramwaju, po alkoholu, przed blokiem, przy okazji upadków i uniesień. "Transmisje" zostały napisane w języku polskim i pochodnych. Miasto-Miłość-Maczeta!

Jak zwykle pakiet trwa tylko dwa tygodnie więc nie warto się ociągać! Twórcy planują również poszerzenie pakietu o kolejne pozycje-niespodzianki.

Od niedawna serwis ma nową funkcjonalność: wysłanie wszystkich książek z pakietu na Kindle. Przypominamy też o możliwości kupienia i przekazania pakietu w prezencie wybranej osobie!

Informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu