Wykop eksperymentuje z nową funkcją, która ma pokazywać informacje powiązane z wykopywanym newsem. Funkcjonalność ta działa podobnie jak w serwisie techmeme (oczywiście w uproszczeniu), czyli automatycznym agregatorze newsów.
Oto jak wygląda informacja o powiązanych newsach na wykopie.

Wydaje się, że w chwili obecnej funkcja tak zwanych dyskusji wdrożona jest jedynie do testów, finalne rozwiązanie powinno zakładać większe wyeksponowanie tego typu informacji.
Moim zdaniem możliwość przeczytania powiązanych z oblecenie czytanym newsem informacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem i pozwala na prześledzenie innych opinii jakie pojawiły się na dany temat w internecie.
Oczywiście wszystko to będzie działać jeśli będziemy linkować do artykułów i newsów które czytamy, na które się powołujemy, krytykuję itp. (ale o tym, że warto linkować chyba wszyscy wiedzą).
Ps. Kolejne nowości na wykopie podobno mają być “dużo większego kalibru”
Aktualizacja : Z komentarzy dowiedziałem się, że ta funkcja nie jest wcale taka nowa (moja wina dopiero teraz ją zauważyłem)

Witaj, nazywam się Grzegorz Marczak i jestem autorem tego bloga. Piszę tutaj o serwisach społecznościowych, nowych technologiach i nowych trendach w internecie.

Przecież to już jest od dłuższego czasu…
Ja zacząłem z Wykopu korzystać tak naprawdę dopiero jakieś dwa tygodnie temu i już wtedy ta funkcjonalność musiała być dostępna, bo ją pamiętam. Nie wiedziałem nawet, że to coś nowego bo sam na Wykopie byłem nowy. ;-)
stare i wcale nie dziala jak techmeme. to referery po prostu… zobacz bloga wykopu. tomek pisal o tym kiedys ze to zrobili
No dobra jestem gotowy na lincz :) – nie zrobiono tej funkcji wczoraj wczoraj ale też nie można powiedzieć, że jest od miesięcy – poza tym jestem pewien, że niewiele osób ją zauważyło.
hazan, nie przejmuj się, ja też dawno u okulisty nie byłem ;D .
@livio – hehe, to może razem pójdziemy :)
Pomysł stary, aczkolwiek przydatny. Szczerze mówiąc, nie widziałem tego wcześniej na Wykopie (może też słabo widzę? :))
Zauważyć nie musiałeś, bo nie AFAIK nie zawsze to jest widoczne, ale jak Kuba napisał z funkcjonalnością Techmeme to jest naprawdę mało związane
niestety Grzegorz – od miesięcy: http://www.wykop.pl/blog/post/20
@Kuba – dobra poddaje się, od miesięcy tego nie widziałem, może chociaż okaże się że ktoś jeszcze tego nie widział i przeczytał o tym pierwszy raz u mnie :)
Hazan, ja nie widziałem i ten wpis jest dla mnie jak najbardziej wartościowy.
Ja tez nie widzialem, ale ostatnio na wykopie to rzadko.
Ale za to na youtube jest od wczoraj taki bajer :P
@haracz: na youtube tez od dawna…
Korekta: jezeli bedziemy linkowac co wykopu, a nie do tresci. Niemniej, szczytnie, ze troche mniej egoistyczny sie wykop robi.