TVN24 puściło niedawno, krótki materiał o serwisach społecznościowych. Z materiału można było min. dowiedzieć się, że w Grono.net (1,3 miliona użytkowników) pracuje w tej chwili 180 osób (?!?). Jeśli to nie pomyłka to niech mi ktoś proszę wytłumaczy co ci wszyscy ludzie robią?
Kawałek materiału z TVN24 na temat liczby pracowników:
Aktualizacja: Wysłałem go grono.net pytanie o potwierdzanie liczby pracowników – okazało się, że w materiale TVN24 liczba ta była błędnie podana. W chwili obecnej grono.net zatrudnia 64 osoby.






Witaj, nazywam się Grzegorz Marczak i jestem autorem tego bloga. Piszę tutaj o serwisach społecznościowych, nowych technologiach i nowych trendach w internecie.

każdy komputer w gronie przypada na dany zespół: włączacza monitora, wyłączacza, dwóch cyrkowców, którzy tworzą wygodny fotel dla informtyka, producenta kanapek, producenta kawy, producenta herbaty, podawacza spadniętej myszki oraz kobiecego głosu mówiącego “dasz radę” ;)
Albo pomyłka, albo gigantyczne marnotrawstwo pieniędzy :-)
też oglądałem ten materiał i nie mogłem się nadziwić. To musi być jakaś pomyłka. 18 osób bardziej by pasowało.
No co, jak grono zarabia na tyle kasy, że może opłacić tylu pracowników to czemu im na to nie pozwolić? Bezrobocie mniejsze, więcej zadowolonych ludzi. Nie rozumiem tego zdziwienia… dobrze, że oddają część kasy biedniejszym, a nie kiszą “kapuchę” w banku.
@Allegro – czy myślisz, że Grono to taka organizacja charytatywna która zatrudnia ludzi aby bezrobocie zmniejszyć?
ja mysle ze oni tam graja na wii i przygotowuja sie do mistrzostw swiata :X
a podawali czy to sa pelnoetatowcy? moze liczyli tez ludzi ktorzy robia jakies rzeczy na zlecenia etc. no i dodatkowo nie na samym dziale IT grono sie konczy, pelno tam zapewne roznego rodzaju specow od marketingu, prawnikow i szefow ;p
swoja droga ja niespecjalnie widze odbicie tak duzej ilosci osob w jakosci serwisu ;\ ciekaw jestem ile osob zatrudnia taki facebook.
Może wzieli pod uwagę ludzi “pracujących” w gronie harytatywnie?
180 czy 60 (do tej pory taka informacje podawali) i tak duzo za duzo jak na taki serwis. pytanie co o nim tam robia? jest, jak najbardziej zasadne. jesli by mierzyc kapital ludzki liczba pracownikow czy też wydatkami na personel – okazaloby sie, ze serwis Grono.net to czarna dziura, w ktorej przepada bez sladu ogromny potencjal.
Przypuszczam, że mają 60 pracowników i 120 moderatorów pracujących zdalnie :)
Już kilka razy wyrażałem zdziwienie ilością osób pracujących w Gronie. Ciekawe jak wygląda porównanie z innymi zagranicznymi serwisami, zwłaszcza o podobnej funkcjonalności. Jak to można było niedawno wyczytać na antyweb – zespół GoogleReadera to 7 osób. Facebooka w momencie gdy miał 3 miliardy odsłon (Grono aktualnie ma niecałe 500 milionów odsłon) tworzyło bodaj 12 inżynierów (engineer po ichnemu to chyba u nas pracownik działu IT?:).
Aktualnie zespół Facebooka rozrósł się do ponad 300 osób (uu Facebooka: 52 mln. uu Grono 1 mln).
Gdzieś, kiedyś czytałem artykuł w którym posługiwano się wskaźnikiem ilości inżynierów pracujących nad projektem w stosunku do liczby odwiedzin. Innymi słowy wskaźnik pokazywał liczbę odwiedzin na “głowę” jednego pracownika:)
Co ciekawe – Google, który miał wtedy parę tys. inżynierów wypadał tu dosyć słabo :)
Faktycznie – 150 czy 60 to i tak dużo za dużo.
@Alex
chetnie przyjme czesc tych moderatorow pod swoje skrzydla.
Nie wierzę, żeby przychody z reklamy były tak duże, że Grono miałoby kasę na zapłacenie pełnych pensji tym 180 osobom.
Jeśli już rzeczywiście tyle, to są to pewnie studenci – moderatorzy i admini na pół czy ćwierć etatu. Albo nawet za darmo w ramach “praktyk”
WikiMedia: 5 programistów…
W mojej firmie (dodam, że znanej w Polsce, z dużą ilością użytkowników) jeden pracownik może byc odpowiedzialny za prowadzenie kilku sporych serwisów, przygotowywanie animacji we flashu, tworzenie grafiki, xhtml’a i programowanie np. w php więc i takie coś mnie nie zdziwi :)
chyba liczac osoby z firm ktore robia cos dla nich kilka razy w roku (ksiegowosc, provider, sprzatanie biura, agencja reklamowa, sklep komputerowy za rogu)… to by sie nazbieralo nawet wiecej niz 180. przeciez oni tez pracuja na sukces m.in grona wiec czemu mieliby ich nie liczyc:) tak czy siak gratuluje sukcesu. trzeb miec haryzme zeby rozwijac tak duza firme i to niewatpliwie jestr sukces. brawo chlopaki
W gronie pracuje około 60 osób, połowa to dział IT.
Hm, jezeli Grono.net to sie oplaca – to czemu nie?
ja tam pracuje na kuchni
Chyba siedzą i wymyślają tych użytkowników :)
Chyba policzyli osoby które dodały cokolwiek do grono.net -.-
Kompletnie nie wierzę w liczbę 180 pracowników… Niby od czego? Na pewno jest to liczba zawierająca różnego rodzaju moderatorów i ludzi pracujących zdalnie.
W 2006, czy w 2004?