Tablety

Dell zaprezentował swoje nowości - dwa tablety z androidem, dwa laptopy konwertowalne i jednego all-in-one

Jan Rybczyński
Dell zaprezentował swoje nowości - dwa tablety z androidem, dwa laptopy konwertowalne i jednego all-in-one
9

Po Toshibie i Lenovo swoje odświeżone i nowe produkty zaprezentował Dell. Oferta wydaje się zbliżona przede wszystkim do Toshiby, bowiem Asus jak zwykle postanowił za eksperymentować z nowymi formami, o czym pisał Tomasz. Mamy więc dwa odświeżone tablety z Androidem z serii Venue, dwa laptopy konwer...

Po Toshibie i Lenovo swoje odświeżone i nowe produkty zaprezentował Dell. Oferta wydaje się zbliżona przede wszystkim do Toshiby, bowiem Asus jak zwykle postanowił za eksperymentować z nowymi formami, o czym pisał Tomasz. Mamy więc dwa odświeżone tablety z Androidem z serii Venue, dwa laptopy konwertowalne z 11 i 13 calowe oraz jeden komputer All-in-One, który ma być uniwersalnym sprzętem domowo-rodzinnym. Jednym słowem Dell postanowił pokryć swoją ofertą najbardziej typowe i powszechne zapotrzebowania.

Tablety

Zacznijmy od tabletów. Odświeżone wersje noszą nazwy Dell Venue 7 i Dell Venue 8. Główne zmiany w stosunku do wcześniejszego modelu, to nowsze procesory Intel Atom, Z3460 dla wersji mniejszej i Z3480 dla większej. Dodatkowo 8 calowy tablet posiada ekran o rozdzielczość 1920 x 1200, podczas gdy mniejszy model zachował rozdzielczość 1280 x 800, chociaż Dell twierdzi, że poprawił jego jasność i widoczność w ostrym słońcu. Oba sprzęty posiadają tylny aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, chociaż większy model posiada przednią kamerę o rozdzielczości 2 megapiskeli, a nie jednego megapiskela, jak w mniejszym modelu. Również oba urządzenia mają 1 GB RAM, najnowszą wersję systemu Android, baterię 4550 mAh oraz czytnik kart pamięci. Oba urządzenia występują w wersji LTE z miejsce na kartę micro SIM, lub z samym WiFi.

Warto zwrócić uwagę, że urządzenia są lekkie i cienkie: mniejszy model waży 290 i ma grubość niecałych 9 mm, większy model waży 338 gramów i ma eidetyczną grubość. Dell Venue 7 będzie kosztował 160 dolarów, a Dell Venue 8 równo 200 dolarów. Do tabletów będą dostępne różne akcesoria, w postaci bezprzewodowej ładowarki, dodatkowej klawiatury, zewnętrzny głośnik itp.

Laptopy uprawiają Yogę po raz trzeci

Podobnie jak w przyadku Toshiby, Dell postawił na rozwiązanie znane z laptopów konwertowalnych Yoga od Lenovo, czyli na ekran, który można obrócić o 360, jakby przyklejając klawiaturę do jego tyłu. W przypadku Della mamy do czynienia z wersją 11 i 13 calową oznaczonych serią 11 3000 i 13 7000. Oba modele, oprócz przekątnych ekranu, będą różnić się wyposażeniem. Mniejsza wersja będzie wyposażona w procesor Pentium Bay Trail oraz ekran o maksymalnej rozdzielczości 1366 x 768, podczas gdy większa dostanie procesory i3 oraz i5, a także ekran Full HD. Dodatkowo posiada również rysik. Mniejszy i tańszy model będzie startował od ceny 450$, czyli podobnej do Asusa T100. Cena większego i droższego modelu nie jest jeszcze znana, a premiera będzie miała miejsce dopiero we wrześniu.

Domowy komputer wszystko w jednym

Na koniec został niedrogi komputer typu All-in-One o nazwie Dell Inspiron 20. Posiada on 19,5 calowy, dotykowy ekran i kosztuje zaledwie 450 dolarów (jest wersja za 350 dolarów bez ekranu dotykowego). Jego wbudowana bateria pozwala na 6 godzin pracy z dala od kontaktu. W efekcie komputer ma być łatwo przenoszony po domu, zależnie od tego czy jest potrzebny do obejrzenia filmu czy do odrobienia lekcji w pokoju. Można go również rozłożyć płasko na stole i korzystać z niego, jak z dużego tabletu. Dokładna specyfikacja nie została podana, ale cena sugeruje, że nie będą to zbyt szybkie podzespoły, możliwe, że procesorem będzie Atom, ewentualnie Pentium.

Źródło: informacja prasowa Dell.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu