• BlipLabs.pl – czyli wszystko dla Blipa!

    • Data: 23.06.2009 12:54
    • 5,368 odsłon
    • Grzegorz Marczak
    • Komentarzy: 18 »

    Blip jako coraz bardziej popularne narzędzie do komunikacji i wymiany informacji, praktycznie co chwila wzbogacany jest o nowe dodatki, narzędzia i aplikacje pozwalające na różne sposoby i z różnych urządzeń korzystać z tego serwisu.

    W porównaniu do innych Twittero podobnych serwisów w Polsce, Blip ma chyba największą i najbardziej zaangażowaną społeczność, która tworzy różnego rodzaju rozszerzenia dla tego serwisu. Na blogu blipa przeczytałem o BlipLabs.pl nowym serwisie który agreguje wszystkie dodatki jakie do tej pory powstały dla tego serwisu.



    Świetny pomysł szczególnie dla początkujących (ale i nie tylko, ponieważ sam też chętnie przejrzę i skorzystam), którzy w bardzo łatwy sposób mogą znaleźć użyteczne programy, dodatki do blogów, widgety i aplikacje wspomagające. Do tego mamy ranking i informacje o najpopularniejszych rozszerzeniach.

    Wszytko wykonane estetycznie, z odpowiednim podziałem na kategorie i opisami poszczególnych programów. Jeśli zamierzacie zacząć swoją przygodę z Blipem jest to miejsce, które na pewno warto na początku odwiedzić.

    Tags: ,

    KOMENTARZE

    1. Viren wrzucił link na Flakera otagowany flaker, 7397b61259aff3e69686a6edef13336358023618 | flaker.pl

      [...] wrzucił link na Flakera przez stronę www przed chwilą via @hazan antyweb.pl/…abs-pl-czyli-wszystko-dla… i moje pytanie do #flaker kiedy coś takiego dla Flaker będzie ? wykup reklamę [...]

    2. Jann

      Kurcze, jakoś nie widać tego wzrostu Blipa… 70 tys ru i milion odsłon (kwiecień) to nie jest wiele i dynamika wzrostu wcale nie jest wysoka. Natomiast o Blipie mówi się (między innymi tutaj) tak wiele, jakby była to gwiazda polskiego Internetu

    3. Azazello

      dokładnie, bardzo dobry pomysł i super wykonany do tego jest przejrzyście i funkcjonalnie, jak teraz ktoś mnie zapyta co to jest ten Blip to go właśnie tutaj skieruję…

    4. Tomasz

      Jednak jakby nie patrzeć dalej zgapiamy zza wielkiej wody :(
      http://tweeterapps.com/

    5. heavygunner

      @Tomasz
      Dementuję jakobym sugerował się tym serwisem ;). Nawet nie wiedziałem, że takowy istnieje, a tu zonk. Na Smashing Magazine zobaczyłem ten wordpressowski theme i postanowiłem wykorzystać, a że ktoś był szybszy to cóż poradzić mogę.

    6. tendobry

      szkoda że czasami wpisy nie ostrzegają o reklamie. Jakoś nie wierzę że bezinteresownie poruszyłbyś ten pomysł

    7. ;)

      blip flaker … co to ? ;)

      mysle ze te servisy powinny placic jakos za ciagle wspominanie o nich inaczej by zginely

      albo moze juz sa reklamy tylko nie widze przed adblocka;)

    8. Adrian

      Zastanawiam się po co marnować programistyczną „siłę roboczą” na wymyślanie koła od nowa? Twitter na chwilę obecną rozdaje karty w mikroblogowym światku i IMHO Blip ma już bardzo małą szansę na przebicie się, chociażby lokalnie. Czy ktoś wyobraża sobie sytuację, w której coś takiego jak #IranElection ma swój początek na Blipie? Poza tym śmiem twierdzić, że nawet w Polsce, dzięki całemu zamieszaniu w Iranie, więcej osób słyszało o Twitterze niż o Blipie.

    9. Jakub Florczyk

      @Tomasz

      Czy to ważne? W końcu ktoś próbuje w fajny sposób skatalogować aplikację, a że layout identyczny … “who cares” ;-)

    10. Marcin

      Pytanie do Was! Polecacie użyć Twittera, czy może Blipa jako kanału komunikacyjnego dla polskiego serwisu? Stawiać na ogólnoświatowe, czy krajowe?

    11. asd

      @Marcin: Jeśli serwis jest krajowy to Blip będzie lepszym rozwiązaniem, chociażby przez język czy powiadomienia przez gg. Zawsze możesz zrobić dwa kanały ;)

    12. Tomasz

      @heavygunner, @Jakub Florczyk

      Wszystko zależy od tego kto gdzie najpierw wejdzie. Może ktoś na tweeterapps napisze, że zgapiają z bliplabs :) Nie chodziło mi o layout bo ten jest do ściągnięcia ze SmashingMagazine (sam go raz użyłem) ale o sam pomysł katalogowania aplikacji. Ale może faktycznie 2 osoby w podobnym czasie wpadły na ten sam pomysł … “who knows” ;-)

    13. x

      @Jann
      Według mnie pisanie o czymś mało popularnym ale użytecznym jest zdrowe i wskazuje na to, że ktoś samodzielnie myśli, czego nie można powiedzieć o większości naszego społeczeństwa.
      Można ewentualnie dziwić się, dlaczego autor słowem nie wspomina o bliźniaczych podobieństwach z Twitterem, no ale transparencja to dzisiaj rzadkie zjawisko.

    14. heavygunner

      @Tomasz
      W dzisiejszym świecie ciężko jest wymyślić cokolwiek by ktoś inny nie powiedział, że “coś” było zaczerpnięte z “czegoś”. Z tego co tam zauważyłem po RSS-ach to gdzieś w maju powstało lub wcześniej, a głosów mają mało.
      Dlaczego BlipLabs też ma gwiazdki i komcie? Bo szablon jest do tego przystosowany, więc z nim sporo roboty nie było. Chciałbym jednak nadmienić, że mam zamiar inicjatywę tą rozwijać, a nie zostawić tylko z tym, co jest domyślnie :)
      Pozdrawiam

    15. Tomasz

      @heavygunner

      @Tomasz
      Chciałbym jednak nadmienić, że mam zamiar inicjatywę tą rozwijać, a nie zostawić tylko z tym, co jest domyślnie :)
      Pozdrawiam

      Życzę powodzenia z projektem :)

    16. karol

      Wreszcie wszystkie aplikacje do blip’a w jednym miejscu. Serwis bez wątpienia przydatny. Choć sama liczba dostępnych aplikacji nie jest niestety póki co okazała.

      Znalazłem tam nawet kilka aplikacji, o których nie miałem wcześniej pojęcia… nachodzi mnie jednak pytanie: dlaczego żadna z zamieszczonych tam aplikacji (najlepiej desktopowych napisanych w AIR) nie umożliwia obsługi więcej niż jednego konta blip’owego??? Jeśli jest taka, która obsługuję – proszę o informację.

      Odnośnie podobnego serwisu dla flakera… nie wiem czy mi osobiście by się przydał, choć nie ukrywam, że osobiście wolę flakera od blip’a. Z tego drugiego korzystam jednak z uwagi na większą liczbę użytkowników. A dlaczego by mi się nie przydał? Ponieważ flakera można skonfigurować tak, ażeby wszystkie wpisy z blip’a trafiały również na niego… pisząc więc na blip’a mam pewność, że pojawi się również na flakerze i to bez dodatkowych aplikacji, pluginów, logowań, etc.

    17. tobiasz

      a jest moze jakis odpowiednik ablipa tylko do flakera? (mac)

    18. BlipLabs po 2 tygodniach « heavygunner – świat okiem młodego człowieka

      [...] Szczerze mówiąc tego się spodziewałem, ale że wspomni o tym nawet Grzegorz Marczak na swoim AntyWeb-ie – przeszło moje najśmielsze oczekiwania. AntyWeb jest blogiem, z którego newsy [...]

    Odpowiedz

    Connect with Facebook